./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Weekend.
  • 142
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Weekend

 
Zespół Weekend to kapela, która istnieje od 2000 roku, ale tak naprawdę swój prawdziwy sukces odniosła w 2012 roku, gdy światło dzienne ujrzała piosenka Ona tańczy dla mnie. Kawałek ten stał sie prawdziwym hitem, który bil rekordy popularności, a także oglądalności w popularnym serwisie muzycznym YouTube.

Kapelę tworzy 3 bardzo muzykalnych chłopaków. Liderem zespołu jest Radosław Liszewski, który nie tylko śpiewa, ale także pisze teksty i tworzy aranżacje do wykonywanych piosenek. Wokalista swoją przygodę z muzyką zaczął dużo wcześniej, jednak wówczas gustował w bardziej rockowych klimatach. Posiadał własna kapelę, którą stworzył z kolega, jednak, gdy ich drogi się rozeszły, Liszewski postanowił nadal tworzyć muzykę, jednak tym razem uderzając w nieco bardziej taneczne klimaty, którymi zaraził go późniejszy członek zespołu Weekend. Tak powstała grupa grająca skoczne disco polo. Pozostałymi członkami bandu są Adam Łozowski oraz Paweł Nitupski, którzy tworzą sekcję taneczną.

Swój debiut zespół zanotował w 2001 roku podczas występu w telewizyjnym programie Disco Polo Live. Pierwszy album został wydany rok później, kolejny natomiast w 2004 roku. Od wielu lat zespół koncertuje po całej Polsce uświetniając swoimi występami przeróżne imprezy plenerowe, festyny. Prawdziwy boom zespół przeżył w 2012 roku, bowiem wtedy ukazał się krążek, na którym znajduje się największy hit Weekendu, Ona tańczy dla mnie Fani wręcz oszaleli na punkcie tej piosenki, która od tej pory jest tłem wielu imprez tanecznych. Dzięki temu hitowi, wiele osób sięgnęło po wcześniejsze hity zespołu takie, jak Jesteś zajebista, czy Za miłość mą.

Zespół posiada stronę internetową, na której można znaleźć najważniejsze informacje o jego członkach, jak również o aktualnych wydarzeniach z jego udziałem. Warto tu zajrzeć także, by poznać wykaz koncertów, jak również obejrzeć zdjęcia czy posłuchać największych hitów. Dzięki zakładce sklep, fani mogą drogą online nabyć płytę zespołu Weekend. Przedostatnia zakładka Księga gości zawiera wpisy fanów, którzy dzielą się z zespołem swoimi wrażeniami z koncertów, wyrażają swoje zadowolenie oraz sympatię.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 37 Dziś « 992 064 Odwiedzin