./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Diadem.
  • 295
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Diadem

 
Zespół Diadem to fantastyczna grupa muzyków, którzy są w stanie rozruszać nawet najbardziej „sztywne” towarzystwo. I nie są to jedynie puste słowa, ponieważ każda impreza, w której biorą udział wokaliści kończy się zabawą do białego rana. Ich muzykalność, otwartość na słuchaczy oraz nieodparta pokusa, by dać z siebie wszystko i zostać jak najlepiej odebranym, sprawiają, że jest to jeden z lepszych zespołów disco polo i dance tej dekady.

Trudno w to uwierzyć, ale pomysł na założenie grupy grającej polską muzykę taneczną w głowach wokalistów pojawił się już w roku 1996. Niewielu z Was pewnie wie, że założycielami Diademu byli bracia. I tak Radosław oraz Andrzej Kalinowscy postawili na karierę sceniczną, by móc realizować się w życiu, robiąc to, co kochają najbardziej. Mężczyźni wspierali się i grali w niezmienionym składzie aż do 2002 roku. Po sześciu latach w życiu ich zespołu pojawił się nowy towarzysz. Dla fanów polskiej muzyki tanecznej nie była to jednak zupełnie debiutująca twarz. Mowa, oczywiście, o Mariuszu Gołaszewskim, który swoją karierę rozpoczynał w znanym i lubianym zespole Mega Dance. Przez trzy lata artyści tworzyli oraz koncertowali we trójkę. W roku 2005 zdecydowali otworzyć się na czwartą osobę. Był nim doskonały muzyk Krzysztof Faszczewski.

Niestety, już w rok później nastał trudny czas dla formacji. Muzyczny kwartet ogłosił wtedy z przykrością, że jeden z założycieli Diademu – Andrzej Kalinowski – zdecydował się na realizację jednego ze swoich życiowych marzeń i wyjechał do Wielkiej Brytanii. Luka, która powstała po odejściu Andrzeja dała się we znaki innym członkom grupy. Wiedzieli, że to nie będzie koniec zmian zachodzących w zespole. Nie mylili się. Niedługo po odejściu jednego z założycieli, bo w 2007 roku, do Diademu dołączył kolejny muzyk – Krzysztof Kamieński. Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat w grupie dochodziło do wielu zmian. Na chwilę obecną Diadem tworzą: Mariusz Gołaszewski, Krzysztof Kamieński i Łukasz Popławski.

Jak nie trudno się domyślić przez te długie lata załoga nigdy nie próżnowała. Dowodem na to są ich utwory, których możecie słuchać głównie za pośrednictwem Internetu lub stacji telewizyjnej Polo TV. Mężczyźni słyną z takich kompozycji jak: „Baw się”, „Dawaj maleńka nie przestawaj”, „Nie udawaj świętej”, „Zabrałaś serce moje”, „Kto więcej”, „Nocy czar”, „Klaun”, „Samoloty”, „Kochanie moje”, „Miałaś co chciałaś”, „Ciebie nie ma” czy „Pokochaj mnie”. Można wymieniać jeszcze długo, ponieważ w swoim dorobku wokaliści mają aż pięć wydanych płyt. To spora liczba biorąc pod uwagę fakt, iż mimo założenia działalności w 1996 roku, ich pierwszy oficjalny album „The Best” powstał stosunkowo późno, ponieważ dopiero w roku 2008. Mogą również pochwalić się ogromną ilością profesjonalnie nakręconych wideoklipów, które perfekcyjnie oddają klimat każdej z piosenek Diademu.

Artyści posiadają własne studio nagraniowe, co daje im przewagę oraz dużo większe możliwości tworzenia doskonałej muzyki dla swoich fanów. Pozwoliło im to również wydać swoje płyty z pomocą największej w Polsce wytwórni fonograficznej zrzeszającej najbardziej znane zespoły tego nurtu muzycznego.

Oddani słuchacze grupy Diadem wiedzą, że studio nagraniowe nie jest jedynym miejscem, gdzie wokaliści czuja się jak ryby w wodzie. Ich niepowtarzalną zaletą jest umiejętność organizowania doskonałych koncertów, których nie da się zapomnieć. Artyści, oprócz występowania na terenie całej Polski, niejednokrotnie mieli przyjemność dać o sobie znać, koncertując w Stanach Zjednoczonych oraz w licznych krajach Unii Europejskiej.

Diadem swój sukces zawdzięcza doskonałej współpracy trójki przystojnych i utalentowanych mężczyzn. Wokaliści mają nie tylko wspaniały dar do muzykowania, ale również smykałkę do zarządzania, co w teraźniejszych czasach wydaje się być bezcenne. Artyści zawsze starannie dzielą się rolami w zespole. Każdy zajmuje w nim określone miejsce. Nic w tym dziwnego, bo to właśnie dla swoich fanów wokaliści z zespołu Diadem dwoją się i troją, by spędzać jak najwięcej czasu, towarzysząc im nie tylko podczas koncertów plenerowych, ale również imprez klubowych, wesel, studniówek oraz innych uroczystości.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 27 Dziś « 1 001 110 Odwiedzin