./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Playboys.
  • 216
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Playboys

 
Grupę ”Playboys” scharakteryzować można dwoma słowami: profesjonalizm i pasja. Kiedy Kuba Urbański postanowił założyć zespół w roku 2013 wraz z Mateuszem Siórkiewiczem, było wiadomo, że ekipa będzie skazana na sukces. Oboje są absolwentami renomowanych uczelni na kierunkach artystycznych - Kuba skończył studia w Lublinie a Mateusz Uniwersytet Muzyczny w Warszawie. Od roku 2014 mocnym brzmieniem gitary elektrycznej wspomaga zespół Darek Makarewicz i tak grupa składa się z trzech zawodowych muzyków, którzy swoim odbiorcom dostarczają nie lada muzycznej uczty. Zespół wspomaga opcjonalnie, jako klawiszowiec i saksofonista, Bartek Sułkowski, dzięki czemu już i tak urozmaicone aranże zostają jeszcze bardziej wzbogacone przez subtelne dźwięki saksofonu i pełnię, którą oddaje syntezator.

Mimo faktu, iż zespół jest stosunkowo młody, aktualnie ma ugruntowaną pozycje na rynku muzyki disco-polo. Dzięki możliwościom jakie daje Internet, bardzo łatwo jest się pokazać publiczności. To ale tylko połowa przepisu na sukces. Gdy lider zespołu, Kuba, postanowił w 2013 roku napisać piosenkę ”Nasza noc”, nie myślał, że utwór stanie się hitem sieci. Pojawienie się kompozycji na liście przebojów GLOBAL DANCE oraz liczne koncerty sprawiły, że zespół pojawił się na ustach ulubieńców muzyki Dance. Warty podkreślenia jest również historyczny występ zespołu w Norwegii, gdzie jeszcze nigdy nie miała możliwości występu żadna polska kapela disco-polo. Najbardziej znane utwory grupy, wśród których wymienić należy takie hity jak ”Wchodzę na parkiet”, ”Ile czekać mam”, ”Lejde” i naturalnie wspomniana już wcześniej ”Nasza noc”, biją rekordy wyświetleń na portalu YOUTUBE.

To co odróżnia zespół ”Playboys” od reszty projektów disco-polo, to wykorzystanie instrumentów na żywo, które uzupełniają elektroniczne brzmienie. Potężny bit perkusji, esencjonalna gitara oraz zjawiskowy saksofon tworzą piękne brzmienie, które w trakcie koncertów uzupełniane jest przez ekspresywne widowisko wizualne, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
3 Online « 49 Dziś « 992 076 Odwiedzin