./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Avinion Dance.
  • 295
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Avinion Dance

 
Ich hity są oglądane średnio przez 1,6 miliona internautów, koncertują w całej Polsce, a fani, gdyby mogli, ściągnęliby ich ze sceny, by choć na chwile stanąć z nimi ramię w ramię. Mimo ogromnego sukcesu jaki osiągnęli, nie czują się gwiazdami. Jak sami mówią, gwiazdy świecą tylko na niebie i tam trzeba ich szukać. Są nie tylko utalentowanymi artystami, ale także wspaniałymi ludźmi. Mowa, oczywiście, o członkach zespołu Avinion Dance.

Avinion Dance to szybko rozwijający się zespół na polskiej scenie muzyki tanecznej. Grupa powstała na przełomie 2008 i 2009 roku z inicjatywy Mateusza Trzaskalskiego, który jest głównym wokalistą i liderem zespołu. Pozostały skład grupy to: Piotr Winiecki, który jest drugim wokalistą, Damian Korytek lub inaczej DjKoryteQ, akustyk i DJ oraz Michał Winiecki, aranżer i autor większości tekstów.

Pierwsze kroki zespół stawiał w rodzinnym Kutnie. Właśnie w tej małej miejscowości Mateusz wpadł z innym kolegą na pomysł założenia grupy, która mogłaby grać na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych takich jak wesela czy studniówki. Początki, jak zazwyczaj bywa, nie były niestety łatwe. Największym problemem była ogromna konkurencja na rynku muzycznym.

Zespół miał przyjemność wystąpić w cenionym programie, o ogromnej popularności „Rozmowy w toku”, emitowanym na antenie TVN. Ten epizod zapewnił mu możliwość grania większej ilości koncertów w klubach i dyskotekach. Mimo to, Avinion Dance nie zyskał wyjątkowej popularności. Być może było to spowodowane tym, iż biorąc w nim udział, wykonawcy nie mogli pochwalić się jeszcze żadnym autorskim repertuarem. Wtedy grali jedynie covery znanych artystów.

Punktem kulminacyjnym w funkcjonowaniu grupy było wypuszczenie własnego utworu pt. „Oj Oj Oj Co Ty Robisz”. Był to prawdziwy początek przygody z muzyką disco polo. To właśnie od tego momentu został zmieniony skład zespołu, a w jego szeregach stanął menager i agent koncertowy. Piosenka powstała w roku 2012, jednak ujrzała światło dzienne dopiero kilka miesięcy później. Był to prawdziwy starzał w dziesiątkę, ponieważ utwór niezwykle przypadł do gustu wszystkim miłośnikom polskiej muzyki tanecznej.

Avinion Dance może poszczycić się współpracą z taką gwiazdą jak Krzysztof Rutkowski, czyli Tarzan Boy. To właśnie z tą ikoną muzyki disco polo nagrali piosenkę „Bo ta muzyka” i otrzymali statuetkę za najlepszy duet roku 2013 na Ogólnopolskim Festiwalu – Cielądz 2013. Była to również nagroda za najlepszy utwór o muzyce disco polo.

Zespół wielokrotnie gościł na szklanym ekranie, miedzy innymi w POLSAT PLAY w programie „Imperium Disco Polo”, jak i w wielu innych stacjach telewizyjnych oraz w licznych programach emitowanych w mediach regionalnych. Będąc gościem „Rozmów w toku”, zasiadał z takimi gwiazdami jak Classic, Bartosz Abramski czy Dance Factory.

Teledyski zrealizowane przez grupę można zobaczyć w takich telewizjach jak POLO TV, TV DISCO, ITV, POWER TV, POLSAT PLAY, TVR, TVS, a utwory usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. W telewizji POLO TV utwór pt. „OJ OJ OJ” gościł dość długi czas na TOP LIŚCIE w programie Roberta Klatty „Disco Polo Live”, gdzie zajmował 2 miejsce.

Nie da się ukryć, że chłopcy z Avinion Dance cieszą się ogromna rozpoznawalnością. Mimo to, ich największą cnotą jest skromność oraz niezwykły talent. Każdy, kto szuka prawdziwej gwiazdy muzyki disco polo z pewnością nie znajdzie jej na niebie. Jedynie zespół Avinion Dance zapewni wam niezapomniane, iście niebiańskie przeżycia.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Marta [01.06.2018]
Zajebisty zespół. Najlepsi szkoda, że już nie tworzą.
Marta [01.06.2018]
Zajebisty zespół. Najlepsi szkoda, że już nie tworzą.
1 Online « 27 Dziś « 1 001 110 Odwiedzin