./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Aperitif.
  • 312
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Aperitif

 
Zespół Aperitif to stosunkowo młoda formacja disco polo na polskiej scenie muzyki tanecznej. Nie mniej jednak, ich talent i wrodzony urok osobisty z pewnością nie odbiegają od artystów, których na scenie oglądasz latami. Aperitif z pewnością tchnie w Twoje życie sporą dawkę optymizmu. Wysłuchanie choć jednego ich utworu sprawi, że uśmiech do wieczora nie będzie znikał z Twojej twarzy. Dlatego, jeśli masz apetyt na dobrą zabawę, ze świetną muzyką w tle, ten zespół z pewnością go zaspokoi.

Na grupę Aperitif składa się czterech przystojnych mężczyzn, którzy od dawna dobrze się znają i przyjaźnią. Rafał Wyrębak to główny wokalista, zajmujący się również pisaniem tekstów oraz muzyki. Mateusz Chałupka gra w zespole na gitarze i podobnie jak Rafał jest wokalistą. Mateusz Baczyński o pseudonimie Ździchu jest perkusistą, a Bartłomiej Ryczan nazywany inaczej DJ Navigator umila czas wszystkim fanom przybyłym na koncert, zarówno dziesięć minut przed jego rozpoczęciem jak i w trakcie całej imprezy. Miastami, z których pochodzą członkowie składu muzycznego są Byczyna, Mokrsko oraz Wołczyn. Zespołem zajmuje się i opiekuje znana wszystkim wytwórnia Lemon Records.

Formacja Aperitif rozpoczęła swoją sceniczną działalność w kwietniu 2014 roku w Mokrsku, malowniczej miejscowości położonej niedaleko Wielunia. Głównym pomysłodawcą był Rafał, Mateusz i Ździchu. Bartek do zespołu dołączył trochę później, dopiero w 2015 roku. Chłopcy od razu trafili w gusta słuchaczy polskiej muzyki disco za sprawą utworu „Marta grzechu warta”. Aranż dla piosenki został przygotowany przez DJ Sequence’a. Chłopcy bez dłuższego zastanowienia postanowili nagrać klip wideo do tak wspaniale przyjętej przez słuchaczy piosenki. Zdecydowali się na nakręcenie teledysku w klubie Bora Bora w miejscowości Zawadzkie w województwie opolskim. Po jego premierze wielokrotnie słychać było głosy, iż Aperitif jest zdecydowanie jednym z bardziej interesujących debiutów na scenie muzyki disco polo. Wielkim podziwem oraz uznaniem został obdarowany Rafał Wyrębak, otrzymując miano prawdziwego rasowego showmana. I nie bez powodu. Rafał podczas występów zawsze ciągnie całe widowisko do przodu, a jego energia zaraża wszystkich dobrą zabawą.

Oprócz przeboju „Marta grzechu warta”, Aperitif może się poszczycić takimi hitami jak: „Kiedy tańczysz przy mnie”, „Wpadłaś mi w oko” czy „Pragnę Cię”. Wszystkie piosenki okazały się prawdziwymi perełkami disco polo, jednak ostatnio na salonach króluje najnowszy utwór zespołu: „Czuję do Ciebie miętę”. Teledysk do niego został nagrany na terenie opolskiej szkoły tańca Royal Dance Center. Do ujęć wykorzystano także miejskie plenery. Sama fabuła piosenki dotyczy historii studenta, który dorabia, sprzątając w szkole tańca. Pewnego dnia dostrzega przepiękną tancerkę, w której zakochuje się bez pamięci. Wystarczyło jedno spojrzenie, by bohater poczuł do swojej ukochanej tytułową miętę.

Zespół Aperitif odnosi ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju. Wszędzie, gdzie uda im się zagrać koncert zyskują sympatię słuchaczy, dzięki umiejętności nawiązywania niesamowitej interakcji ze swoją publicznością. Grupa znana jest też z nietuzinkowego, własnego stylu, pozwalającego na rozpoznanie ich klipu pośród wielu innych propozycji na rynku. Dzięki temu, zdobywają serca coraz to większej rzeszy fanów.

Ich rozwijająca się w zawrotnym tempie kariera nie spowodowała, iż zatracili dystans do siebie. Są otwarci, uśmiechnięci i kochają to, co robią. Jak sami mówią, dobra zabawa, szaleństwa na scenie oraz możliwość nawiązywania, dzięki temu kontaktów międzyludzkich, są ich głównym celem podczas życiowej przygody jaką zapewniła im muzyka. Jeśli do tej pory nie było okazji, koniecznie musisz usłyszeć talent chłopaków. Niech Aperitif w Twoim domu nie będzie przystawką, a muzycznym daniem głównym.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 30 Dziś « 1 001 113 Odwiedzin