./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Joker.
  • 302
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Joker

 
Joker może kojarzyć się na wiele różnych sposobów. Dla tych, którzy potrafią się zatracić bez pamięci w grach jest jedną z najbardziej pożądanych kart, dla kinomaniaków pod takim pseudonimem ukrywał się czarny charakter filmu o Batmanie. Jednak Ci z Was, którzy z polską muzyka disco polo i dance są za pan brat z pewnością kojarzą tylko jednego Jokera i jest nim Piotr Koczocik. To lider zespołu, jego założyciel, wokalista i pomysłodawca oraz twórca niemalże wszystkich tekstów oraz kompozycji muzycznych. Dopełnieniem artysty podczas występów na scenie są dwie przeurocze tancerki Ania i Beata.

Niewiele osób wie, że jednym z powodów, dla których Piotr zdecydował się na rozpoczęcie kariery muzycznej było wielkie pragnienie spełnienia największego marzenia swojego kochanego taty, który zawsze chciał mieć swój zespół. To właśnie jego ojciec zaszczepił w nim miłość do polskiej muzyki tanecznej i dzięki niemu artysta już od najwcześniejszych lat miał styczność z tym szczególnym rodzajem muzyki.

Wokalista bez wątpienia postawił na charakterystyczną nazwę dla swojego zespołu. Decydując się na nią, tłumaczył: „Szukałem czegoś unikatowego, zawsze się dużo uśmiechałem i jakoś ten uśmiech takiego Jokera na to wpłynął, że pomyślałem: dlaczego nie Joker. Jednak jest bardzo dużo zespołów o takiej nazwie, ale jednak ludzie mnie rozpoznają, wiedzą, że ja to ja. Jest okej.”

Debiut Jokera datuje się na 2002 rok. Wtedy to ogromna publiczność disco polo mogła cieszyć się piosenką „Petarda”, która została przygotowana przez Piotra i nagrana wspólnie ze znanym i lubianym Karolem Pietrzakiem z Mega Dance. Jednak nie to wydarzenie było kluczem do ogromnego sukcesu Jokera. Milowym krokiem w jego karierze okazało się nawiązanie owocnej współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki disco polo i dance DJem Sequencem, który tworzy kolaboracje jedynie z najlepszymi gwiazdami polskiej muzyki tanecznej. Ich wspólna praca pozwoliła zebrać doskonałe plony w postaci utworów, przy których szaleje cała Polska. Są to między innymi: „Zazdrosna", „Ale się wstydzę", „Lokatorki" czy „To nie jest plotka". Dzięki tej współpracy Joker wyrobił sobie mocną pozycję wśród młodych zespołów pojawiających się na scenie disco polo. W roku 2015 oraz 2016 duet Joker & Sequence wypuścili na światło dzienne kolejną dawkę niesłychanie przebojowych singli takich jak: „Zołza", „Aparatka", „Z dnia na dzień”, „Zła Kobieta” oraz „Kocham Cię Najbardziej", które od razu przypadły do gustu wiernym słuchaczom. Hit „Napad na serce” doczekał się nawet remixu, który przygotował CandyNoize i który z powodzeniem zajdziecie w Internecie.

Piotr niemalże każdego dnia czerpie pomysły na swoje utwory. Jest zdania, że jego piosenki pisze samo życie. Deklaruje, iż największą inspiracją jest jego kobieta. To ona uosabia wszystkie cechy, o których tak często możecie usłyszeć w piosenkach muzyka. Jest jego największą motywacją. Dzięki doskonałemu zmysłowi obserwacji oraz umiejętnemu wyciąganiu wniosków można stworzyć coś doskonałego – twierdzi Piotr. Wokalista często spotyka się z zarzutami stawianymi mu w związku z ciągle powtarzającym się tematem kobiet w jego tekstach. Autor tłumaczy, że utwory, które proponuje nie są tylko o kobietach, ale też o miłości do nich, o zabawie i całej ferii uczuć. Piotr wierzy, że właśnie tego w muzyce szukają jego fani, którzy chcą miło spędzić czas, bawiąc się szampańsko, słuchając jego energicznych, zabawnych i pozytywnych kompozycji.

Wiele osób może dziwić fakt, iż tak doskonale śpiewający artysta, o pięknym i profesjonalnym głosie zdecydował się na karierę w kręgu wykonawców disco polo. Piotr jest zdania, iż jest to muzyka niezwykle łatwa w przekazie i przyjemna dla ucha, a co najważniejsze nie ma w niej nic negatywnego, a teksty, które mu towarzyszą są radosne, pozytywne, zapadają szybko w pamięć i bez problemu można je od razu powtórzyć. Członkowie zespołu Joker nie mają cienia wątpliwości, że muzykując, chcą się radować oraz dawać radość innym ludziom.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 139 Dziś « 988 151 Odwiedzin