./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Vancouver.
  • 244
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Vancouver

 
Właściwie geneza zespołu ”Vancouver” ma swój początek już w roku 2000. To od tego czasu chłopacy tworzący aktualnie zespół szlifowali swoje uzdolnienia muzyczne w innych grupach podczas różnych imprez okolicznościowych. Stworzenie zespołu ”Vancouver” zainicjował Piotr Derecki w roku 2012. Mając już własny materiał muzyczny, był to właściwie tylko kolejny, formalny krok do realizacji własnych ambicji scenicznych.

I tak pierwszym utworem grupy była kompozycja ”Są takie chwile”, po czym powstał kolejny utwór z oszałamiającym teledyskiem, ”Doskonale (baw się i szalej)”. I to właśnie drugi, bardzo świeży i oryginalny singiel dał możliwość pokazania się szerszej grupie odbiorców muzyki disco. Członkowie zespołu nie spoczęli na laurach i produkowali kolejne rytmiczne kawałki w bardzo szybkim tempie. Tak powstały kolejno piosenki ”Blondi”, z przyciągającym wideoklipem, ”Jak magnes”, czy produkcja ”Ze mną bądź”. Ostatnimi znanymi utworami muzyków są kompozycje ”Balety do rana” oraz ”Co za dziewczyna”.

Aktualny skład zespołu tworzą trzy osoby: Piotrek, Łukasz i Hubert. Piotrek, obdarzony bardzo specyficznym wokalem jest liderem grupy. To on jest autorem tekstów i linii melodycznych wypromowanych utworów zespołu. Łukasz i Hubert odpowiedzialni są za aranże i grają odpowiednio na gitarze i perkusji. To właśnie te instrumenty powodują, że brzmienie ”Vancouver” jest mocne, głębokie i naturalne – co tak rzadko można spotkać w zespołach disco polo.

Jednym z największych osiągnięć ”Vancouver”, który potwierdza zarówno ich talent jak i wysokie aspiracje, jest wyróżnienie jako najlepszy debiut roku 2015 podczas XX Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Jak sami muzycy ”Vancouver” o sobie piszą, są ”(…) prekursorami nowego tchnienia w muzyce disco”. Słuchając ich produkcji nie sposób się z tym nie zgodzić. Grupa z takim potencjałem muzycznym i artystycznym może mieć tylko jeden cel: wzniesienie się na szczyt wykonawców współczesnej muzyki taneczno-rozrywkowej w Polsce.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 51 Dziś « 992 078 Odwiedzin