./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Drezdenko Kubas.
  • 237
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Drezdenko Kubas

 
Jeszcze do niedawna mieszkańcy małego, aczkolwiek niesamowicie malowniczego miasteczka o nazwie Drezdenko nigdy nie przypuszczaliby, że ich sąsiad stanie się wielką i mocno święcącą gwiazdą muzyki disco polo i dance, rozpoznawalną przez fanów tego nurtu muzycznego nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Mowa, oczywiście, o męskim i szczególnie utalentowanym Dariuszu Kubiaku, który jest wokalistą, autorem zarówno muzyki jak i wszystkich tekstów zespołu o nazwie Drezdenko Kubas.

Darek swoja przygodę z muzyką rozpoczął w wieku zaledwie pięciu lat, kiedy wraz ze swoimi rodzicami występował na lokalnych estradach. To wtedy po raz pierwszy zakochał się w muzyce i zapragnął, by ta stała się częścią jego życia już na zawsze. Niestety droga do kariery solowej wokalisty nie była łatwa. Mimo częstego braku czasu na swoja pasję, Dariusz dzięki uporowi oraz wytrwałości w dążeniu do celu, z biegiem lat coraz bardziej rozwijał swoje umiejętności muzyczne, współpracując z czołówką polskich muzyków oraz kompozytorów przy ogromnych projektach muzycznych.

Rok 2010 był przełomowym okresem dla kariery wokalisty. To właśnie w tym czasie wypoczywając na piaskach gorącej Chorwacji, została podjęta decyzja o nakręceniu pierwszego wideoklipu do utworu „Dla Ciebie ta piosenka”. Producentem tej aranżacji jest jeden z najlepszych aranżerów w kraju - Robert Balcerzak. Odzew ze strony słuchaczy polskiej muzyki tanecznej był niezwykle optymistyczny, co dodatkowo zmotywowało Dariusza do jeszcze większego zaangażowania.

Wykonawca od tamtej pory zaczął sam pisać teksty oraz komponować do nich muzykę. Największą inspiracją dla artysty nie tylko podczas tworzenia utworów, ale również podczas wymyślania scenariuszy teledysków jest najbliższe otoczenie. Darek jest świetnym obserwatorem, dlatego jego klipy są doskonałym odwzorowaniem realnego życia. Jak sam przyznaje, zdarza mu się złożyć w całość utwór nawet w jedną noc, choć bywają również sytuacje, kiedy rodzi się w nim uczucie braku aprobaty dla danego utworu, pewnej pustki. Wtedy odkłada taki tekst na półkę, aby wrócić do niego po pewnym, zazwyczaj długim czasie. Wokalista zwraca uwagę, by jego utwory nie były banalne a teledyski sztampowe.

W życiu muzycznym Dariuszowi towarzyszy zespół, który składa się z Patrycji Fila, Oktawii Zdankiewicz i Magdy Domańskiej, które profesjonalnie grają na saksofonach. Jacek Budaj pomaga artyście rozbujać fanów na koncertach, wykonując melodyjne solówki na klawiszach. Całości pilnuje manager Maciej Szulce. Grupą zainteresowała się wytwórnia Folk.

Po udanym debiucie w roku 2010 zaczęły powstawać następne autorskie piosenki o nowych i nietypowych brzmieniach. Kolejnym momentem przełomowym w życiu Drezdenko Kubasa okazało się wydanie singla pod tytułem „Gdzie jest dziewczyna ta”, który okazał się hitem i znalazł swoje miejsce w wielu rozgłośniach radiowych oraz telewizyjnych, zajmujących się promowaniem muzyki disco polo i dance w Polsce. Wideoklip do tego utworu w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery obejrzało ponad milion osób. Przez kilka lat swojej kariery wokalista miał możliwość współpracy z takimi zespołami jak: „Justyna i Piotr”, „Antek Szprycha”, „Saragozza Show”.

Największymi zaletami Dariusza jest rewelacyjny kontakt z publicznością, jego głęboki, męski i uwodzicielski głos oraz teksty, które od pierwszego wysłuchania zapadają w pamięć. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż artysta jest niezwykle skromnym człowiekiem. Mimo ogromnej rozpoznawalności, prowadzi zupełnie normalne życie. Motto, którym stara się kierować to: „Głowa do góry, bo nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

Muzyka jest największą pasją artysty, w której ma możliwość się realizować, za co jest niezwykle wdzięczny, miedzy innymi swoim wiernym słuchaczom. Darek mimo ogromnego talentu jest wyjątkowo samokrytyczny wobec siebie. Zadbajcie więc szczególnie o to, by ten zdolny artysta, spotykając się z Wami przy okazji swoich koncertów, mógł poczuć od Was duża dawkę dobrej energii, która zmotywuje go do dalszego działania.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
7 Online « 21 Dziś « 1 001 104 Odwiedzin