./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Imperium.
  • 344
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Imperium

 
Imperium to zespół, który początkowo wykonywał muzykę rockową, jednak z biegiem czasu muzycy zmienili styl i zaczęli nagrywać piosenki w rytmie disco polo, które przyniosły im ogromną popularność. Początkowy skład zespołu to:

Mirosław Krysztopa, który w zespole śpiewa oraz gra na instrumentach klawiszowych
Krzysztof Bogucki – również wokalista i miłośnik instrumentów klawiszowych
Waldemar Oksztul – grający na gitarze basowej

Z czasem skład nieco się zmienił, mianowicie miejsce Krzysztofa Boguckiego zajął Ireneusz Korolczuk grający na gitarze i będący jednocześnie nowym wokalistą.

W takim składzie zespół nagrywał płyty będące prawdziwymi hitami. W 1995 roku ukazał się krążek Żółte tulipany z przebojami takimi, jak Halina, Jesteś moim snem oraz Czas rozstajnych dróg. Rok później zespół nagrał płytę zatytułowaną Bądź ze mną. Tu także nie zabrakło prawdziwych hitów, którymi były piosenki, Czekam na miłość, Wirują światła, Pierwsza miłość.

Lata 90 to czas wzmożonej pracy zespołu. Band koncertował po całej Polsce (Katowice, Kołobrzeg, Warszawa, Wrocław), ale i nie tylko. Kapela została doceniona także za granicą, np. w USA, Australii oraz Belgii. Oprócz dużych tras koncertowych chłopaki z Imperium chętnie byli zapraszani na różnego rodzaju festyny, imprezy plenerowe. W tym czasie kapela otrzymałam wiele nagród, m.in. I nagrodę na Pierwszym Festiwalu muzyki Disco Polo w Koszalinie. W roku 1999 popularność zespołu bardzo zmalała i band prawie całkowicie zniknął ze sceny muzycznej. Gorsza passa zespołu trwała kilka lat. Kapela odzyskała swe siły w roku 2007, kiedy to panowie z Imperium postanowili ponownie stworzyć zespół. Od tamtej pory grupa stale wydaje płyty i koncertuje. Tuż po reaktywacji kapeli został wydany krążek Jeszcze raz, a z czasem muzycy nagrali płytę zatytułowaną The Best of Imperium i nie tylko. Znalazły się na niej największe hity pochodzące z płyt wcześniejszych, a także 4 zupełnie nowe piosenki.

Zespół w nowej wersji tworzą jedynie Mirosław Krysztopa oraz Ireneusz Korolczuk z grupą utalentowanych tancerzy.
Grupa Imperium założyła swoją stronę internetową, na której fani mogą dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy działalności muzycznej chłopaków łącznie z terminami koncertów, zapowiedziami płyt i aktualnościami muzycznymi.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 87 Dziś « 996 764 Odwiedzin