./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Bayer Full.
  • 302
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Bayer Full

 
Bayer Full to zespół, który na scenie muzycznej istnieje od 1984 roku i mimo wielu nagranych już utworów i zmieniających się upodobań muzycznych wciąż cieszy się dużą popularnością wśród fanów w każdym wieku.

Liderem zespołu jest niezmiennie, od samego początku Sławomir Świerzyński. Pozostali członkowie to:
Beata Matuszewska
Roman Matuszewskia
Nikola Świerzyńska
Sebastian Świerzyński
Damian Świerzyński
Jest to obecny skład zespołu – od początku istnienia bandu jego członkowie stale się zmieniali

Do tej pory zespół nagrał 19 płyt, które rozeszły się w nakładzie ok. 16 mln egzemplarzy. Najpopularniejszymi utworami, chętnie nuconymi do dnia dzisiejszego są piosenki: Majteczki w kropeczki, Blondyneczka czy Moja muzyka. Mimo, iż zespół postawił na taneczną, biesiadną muzykę graną najczęściej podczas imprez plenerowych, festynów, wesel, to w 1997 roku, frontman grupy postanowił nagrać płytę z piosenkami religijnymi.

Początkowo grupa przyjaciół tworzących zespół stawiała na dobrą zabawę i granie dla własnej przyjemności. Band nie spodziewał się, że w tak szybkim tempie skoczne i rytmiczne piosenki staną się tak popularne. Zespól nie złamał się pod naporem krytyków tego gatunku muzycznego. Dalej tworzył muzykę, której grono odbiorców stale się poszerzało. Początkowo zespół grywał jedynie na weselach, jednak z czasem, gdy kapela stawała się coraz popularniejsza, zaczął występować podczas festynów, festiwali, aż kapela zaczęła dawać koncerty, które gromadziły i nadal gromadzą przed sceną wiernych fanów.
Oprócz klasycznych, typowo weselnych utworów zespół gra także muzykę harcerską i piosenki turystyczne.

Lider zespołu ma na swoim koncie nie tylko występy na scenie, ale także epizod w filmie Kochaj i rób co chcesz, którego reżyserem był Robert Gliński. Sam zespól zabłysnął także na arenie politycznej, angażując się w kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka.
Bayer Full to band, który zdobył liczne nagrody i wyróżnienia (np. nagroda dla Zespołu roku czy Piosenki roku), otrzymał także kilka złotych płyt oraz platynową płytę za całokształt osiągnięć artystycznych.

Na stronie internetowej fani znajdą bogatą historię zespołu, zapoznają się z dyskografią, będą mogli obejrzeć teledyski oraz zdjęcia archiwalne. Tutaj znajduje się także dokładne kalendarium imprez z udziałem grupy oraz wykaz najbliższych koncertów.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
justyna kwiatkowska [14.08.2019]
super
Ewelina Kołodziejek [31.07.2015]
Majteczki w Kropeczki
justyna kwiatkowska [14.08.2019]
super
Ewelina Kołodziejek [31.07.2015]
Majteczki w Kropeczki
3 Online « 112 Dziś « 920 823 Odwiedzin