./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Big Dance.
  • 347
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Big Dance

 
Big Dance to znany zespół disco polo, który powstał w 1989 roku. Ma on na swoim koncie wiele wydanych płyt i przebojów, które fani nucą do dnia dzisiejszego. Skład zespołu zmienił się kilkukrotnie, mimo to band przez długi czas zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów i tworzył coraz ciekawsze aranżacje.
W latach 1989-1995 pojawiły się kasety o następujących tytułach: Power Dance, Mariaż, Denin, Akropolis, Mały Tomek, Kapela Bałucka, Kapela Warszawska, Romantic guitar i wiele, wiele innych. Sporo nagranych utworów przez długi wiodło prym na polskich listach przebojów. W tym okresie skład zespołu stanowili:

Marek Kępski
Marek Kubsiak
Tadeusz Szymczak
Paweł Nikodemski
Paweł Kaźmierczak

W tym okresie zespół nagrywał zarówno nowe piosenki autorskie, jak i wykonywał znane utwory innych wykonawców, jednak w swoich aranżacjach. Band współpracował też z różnymi firmami fonograficznymi.

Do 2004 roku kapela wykonywała muzykę typowo biesiadną, podwórkową, która nawiązywała do nurtu ludowego. Z czasem utwory zaczęły przybierać bardziej dyskotekowy charakter. W tym okresie twórczości muzyków z zespołem współpracowało kilka innych osób, m.in.: Piotr Pączek, Arek Wojdal, Piotr Przybył, Radek Wróbel, Michał Nowak, Max Pelczarski, Wojtek Skibiński oraz Piotr Pietrzak. Najbardziej znanymi utworami o charakterze biesiadnym były piosenki: Gaz, Gaz, Zupa Romana lub Panna Andzia. Piosenki te były bardzo często grane podczas festynów plenerowych, wesel i imprez rodzinnych.

W późniejszym czasie zespół nagrał kolejne piosenki i przyśpiewki typowo weselne. Oprócz piosenek disco polo, klasyków biesiadnych i weselnych zespól pojawiła się także płyta z kolędami na rok 2010/2011. W roku 2012 band wydał płytę ze zbiorem największych hitów biesiadnych. Krążek zatytułowany został Od biesiady do biesiady. Kolejna nowa autorska tym razem płyta wydana została w tym samym roku. Do tego czasu łącznie na koncie zespołu Big Dance pojawiło się ok. 300 nagranych kaset i płyt. Obecnie kapela śpiewa w składzie:

Bogdan Grad
Irek Golczyk
Max Pelczarski
Radek Wróbel
Piotr Pietrzak

Zespół Big Dance zadbał o stronę internetową, na której znalazły się najważniejsze informacje przedstawiające historię bandu, pierwotny i obecny jego skład, informacje o wydanych płytach, a także największe przeboje pochodzące z różnych płyt kapeli.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 30 Dziś « 1 001 113 Odwiedzin