./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Drossel.
  • 274
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Drossel

 
Zespół Drossel został założony dzięki inicjatywie dwóch braci. Wiosną 2002 roku Tomasz wraz z Krzysztofem wpadli na pomysł połączenia swojej pasji życiowej, jaką jest muzyka z życiem zawodowym. Nie pragnęli niczego bardziej jak połączenia tego, co przyjemne i czemu oddają się w pełni, z tym, co pożyteczne, co dawałoby im możliwość utrzymania się.

Projekt powstał w niewielkiej miejscowości Peplin położonej w niezwykle malowniczym województwie pomorskim. Jest to miasto rodzinne członków zespołu, w którym mieszkają do dziś. W skład grupy wchodzą: Tomasz Drossel, wokalista grajacy na instrumentach klawiszowych oraz Krzysztof Drossel, który nie tylko śpiewa, ale też fantastycznie radzi sobie grając na instrumentach perkusyjnych. Po pewnym czasie do zespołu dołączyła piękna wokalistka Magda. Nie wiele osób wie, że kobieta zaangażowana w życie zespołu zbliżyła się do Tomasza, który dziś jest już jej mężem.

Początkowo nazwa zespołu nieco odbiegała od teraźniejszej. Od 2002 roku mężczyźni postawili na grę pod sztandarem: Bracia Drossel. To miano towarzyszyło im do lata 2007 roku. W tym czasie zespołowi udało się zrealizować kilka projektów muzycznych. Opierały się one głównie na nagraniu płyt z coverami znanych i lubianych przez wszystkich gwiazd polskiej muzyki, jednak w nieco zmienionych aranżacjach. Sam pomysł tak spodobał się słuchaczom, że bracia zdecydowali się na nagranie tego typu krążka aż trzykrotnie. Dzięki nim zespół zyskał ogromną popularność i zainteresowanie wśród młodzieży bawiącej się w licznych klubach i dyskotekach.

Rok 2007 przyniósł formacji wielką zmianę. Dotyczyła ona nie tylko wykonywanej muzyki, ale także nazwy. Członkowie zespołu zdecydowali się na jej skrócenie. Koniec końców, od tego czasu grupa zyskała rozpoznawalność pod nazwą: Drossel. To przeobrażenie zmotywowało grupę do wytężonej pracy nad pierwszymi w ich karierze autorskimi utworami. Finał był niezwykle pozytywny ponieważ większość z nich ukazało się na składance disco Polo New Hits vol. 2, 3, i 4. Do tej pory piosenki te cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Drossel na swoim koncie posiada wiele płyt. Te najbardziej znane szerokiej publiczności muzyki disco polo i dance to: „Daj na luz”, „Jesteś moim aniołem” czy „To znowu my”. Największe hity zespołu zawsze są chętnie śpiewane na weselach lub innych imprezach okolicznościowych. Grupa doczekała się wielu nagród i statuetek za twórczość muzyczną oraz ogromne serce i zaangażowanie, jakie w nią wkładają. Jednym z największych sukcesów zespołu było wykorzystanie ich utworów w filmowej produkcji, która pojawiła się na wielkim ekranie. Piosenki „Daj na luz” i „Gdzie się podziały marzenia” są motywami muzycznych w francuskiej komedii romantycznej pod tytułem „Les Gazelles”.

Doskonałą wiadomością dla wszystkich wiernych fanów zespołu Drossel jest fakt, iż grupa występuje na terenie całego kraju. Członkowie projektu są dumni ze swojego dorobku artystycznego. Do tej pory występowali na licznych festiwalach poświęconych muzyce disco polo i dance, galach i koncertach charytatywnych. Formacja może poszczycić się występami poza granicami Polski. Wielu z Was mogło zobaczyć ich również w programach telewizyjnych, gdzie występowali u boku wielkich gwiazd polskiej muzyki tanecznej.

Słuchacze, którzy chcieliby, aby muzyka Drossel towarzyszyła im podczas najważniejszych chwil w ich życiu mogą zdecydować się na wynajęcie zespołu. Grupa jest znana nie tylko z grania rewelacyjnych koncertów. Doskonale spisuje się podczas prowadzenia balów, wesel czy studniówek. Drossel do tego celu dysponuje własnym transportem oraz sprzętem nagłaśniającym i oświetleniowym, który poradzi sobie również podczas imprez plenerowych. Ich cechy rozpoznawcze to profesjonalizm, dbałość o każdy szczegół oraz po prostu rewelacyjny repertuar.

Członkowie zespołu mimo swojej wszechstronności, umiejętności tworzenia wyjątkowego nastroju oraz klimatu, nie czują się wielkimi gwiazdami. Ocenę swoich możliwości zawsze pozostawiają ludziom, którzy mieli przyjemność bawić się podczas ich występów. Być może naturalność, muzykalność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, które oferują, sprawiają, że są doceniani przez wielu słuchaczy bez względu na wiek czy gust muzyczny.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 26 Dziś « 1 001 109 Odwiedzin