./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Effect.
  • 343
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Effect

 
Rok 2006 był niezwykle łaskawy dla fanów muzyki disco polo i dance. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest banalna i chyba żaden fascynat polskiej muzyki tanecznej nie ma wątpliwości, że jest to data narodzin rewelacyjnego zespołu Effect.

Z pewnością wielu z Was zadaje sobie pytanie, dlaczego akurat ta nazwa została wybrana przez członków zespołu? Lider grupy tłumaczy, że nie jest to przypadek. Słowo to zostało użyte w jednej z piosenek o tytule „Seksoholik”. Mowa tu rzecz jasna o frazie: „efekt seksoholika ciało moje przenika”.

Effect jest jednym z niewielu zespołów disco polo, który w całości jest stworzony z członków jednej rodziny. Pomysł na wykreowanie projektu muzycznego pojawił się w głowie Marka Biedrzyckiego. Jest wspaniałym wokalistą o doskonałym głosie. W skład zespołu wchodzą, oprócz frontmena grupy, jego młodsi bracia. Mowa tu, oczywiście, o Krzysztofie i Piotrze Biedrzyckich. Zamiłowanie do muzyki u braci pojawiło się już we wczesnym wieku szkolnym. Ich pasja w połączeniu z naprawdę ciężką pracą i doświadczeniem, zdobytym, dzięki współpracy z innymi zespołami disco polo i dance, pozwoliły mężczyznom na stworzenie własnych produkcji.

Mimo ogromnego zaangażowania, jaki członkowie zespołu wykazywali od samego początku, tak naprawdę ich kariera nabrała tempa dopiero w roku 2011, konkretnie w październiku. Wtedy na kanale grupy Effect w portalu YouTube pojawił się teledysk do piosenki o tytule „Nie mów nie (Ruda jest moja)”. Marek, udzielając wówczas wywiadu dla programu „Gwiazdy Polo Tv”, oświadczył, iż to właśnie on jest autorem muzyki, tekstów piosenek, jak również teledysków.

Kolejnym przyśpieszeniem kariery scenicznej chłopaków było udostępnienie w grudniu 2011 roku materiału z imprezy wszystkim znanej: Disco Hit Festival Kobylnica, podczas której zespół Effect pokazał na co go stać i wystąpił z przebojem „Jestem kawalerem”. W tamtym czasie mogliście usłyszeć jak Marek opowiadał o tym wydarzeniu w programie „Gwiazdy Polo TV” u znanego prowadzącego Macieja Smolińskiego. Było to tym bardziej niezapomniane wydarzenie dla całej formacji, ponieważ, jak sami przyznają, mogli wtedy spełnić swoje dziecięce marzenie i osobiście poznać najlepsze zespoły disco polo wspaniałych lat dziewięćdziesiątych. Mowa tu, oczywiście, o takich gwiazdach jak Bayer Full czy Boys. Końcówka 2011 roku to również kolejny teledysk, jaki grupa Effect „wrzuciła” na YouTube. Jego tytuł to: „Ubranie na podłodze”.

Po tych wydarzeniach na przypływ weny twórczej oraz efekty ciężkiej pracy nie trzeba było długo czekać. 14 stycznia 2012 roku lider zespołu Marek Biedrzycki został ponownie zaproszony do znanego programu „Gwiazdy Polo TV” Macieja Smolińskiego, a już w dzień po dniu kobiet tego samego roku zamieścił na YouTube materiał z kulis do teledysku „Uciekam od żony (weź ogarnij się)”. Niedługo po tym, bo 31 marca, w internecie pojawił się cały wideoklip do tego przeboju. Mimo wątpliwości, piosenka okazała się prawdziwym hitem, czego dowodem było prawie cztery i pół miliona odsłon tego wideo na kanale grupy Effect w YouTube zaledwie po dziesięciu miesiącach od premiery.

Były to pierwsze kroki zespołu w wielkim świecie show biznesu. Sprawdzian, przed którym postawiło ich życie zdali na piątkę z plusem. Kolejne hity pojawiły się równie szybko, co te pierwsze. Należy przyznać, że Marek Biedrzycki posiada niezastąpiony dar do tworzenia fantastycznych przebojów.

Debiutancka piosenka Effect – „Szalona dziewczyna” – pojawiła się na płycie Disco Polo New Hits vol. 3. Zespół można z łatwością usłyszeć w eterze, ponieważ wiele ich przebojów niejednokrotnie gościło na stałych playlistach rozgłośni radiowych. Największą popularnością wśród słuchaczy cieszyły się: "Kochaj", "Sexoholik" i "Spójrz”.

Miłość braci do muzyki jest tak ogromna, że jeden z nich – Piotr Biedrzycki – stosunkowo niedawno rozpoczął indywidualną karierę pod pseudonimem Boyfriend. Rodzeństwo wspiera się w solowych projektach, a lider Effect zawsze uspokaja swoich wiernych fanów, że „Effect jest i będzie”.

Od samego początku istnienia formacji słuchacze polskiej muzyki tanecznej byli świadkami jak Effect krok po kroku piął się coraz wyżej w barwnym świecie muzyki disco polo i dance. Członkowie zespołu zapewniają, że nigdy nie spoczywają na laurach i ciągle dążą do doskonałości, pracując w pocie czoła nad nowymi projektami. Możecie więc spać spokojnie, być może już jutro usłyszycie nowy hit przygotowany przez nich specjalnie dla Was.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
16 Online « 130 Dziś « 988 142 Odwiedzin