./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Mig.
  • 294
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Mig

 
Zespół MIG to grupa grająca skoczną muzykę disco polo. Formację tworzy czwórka przyjaciół z Prószkowa k. Płońska, czyli: Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gazdowscy. Pierwsze kroki na scenie muzycznej zespół postawił w 2000 roku. Wówczas band pracował nad swym debiutanckim materiałem, a efektem pierwszych prac był utwór Co ty mi dasz. W bardzo krótkim czasie okazało się, że jest to ogromny hit, który bardzo długo nie schodził z listy przebojów. Po sukcesie pierwszego singla zespół nie zwolnił tempa. Już chwilę później można było usłyszeć kolejne piosenki takie, jak: Taki jest los oraz Niech podpowie mi ktoś dziś. W 2002 roku wydana została kaseta pt. Czy to prawda. Znalazło się na niej 12 utworów.

Na kolejny krążek fani musieli poczekać kilka lat, ponieważ płyta ukazała się dopiero w 2009 roku. Longplay został zatytułowany Wróć do mnie. Na płycie można usłyszeć same autorskie piosenki. nad aranżacją i tekstami piosenek czuwa głównie wokalista Marek. Największe hity, które znalazły się na drugiej płycie to SMS oraz Kocha się raz.

Zespół MIG nie tylko nagrywa płyty i koncertuje, ale także zdobywa nagrody, które są uznaniem za wkład pracy i znakomitą muzykę. Dużym wyróżnieniem było zajęcie pierwszego miejsca na Festiwalu Disco Polo I Dance w Ryjewie. Oprócz tego duży sukces przypadł w udziale piosence SMS. Kawałek ten zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Disco Hit Festival Kobylica. Natomiast kolejny przebój Jej dotyk stał się hitem lata 2012. Jeszcze kilka innych utworów zostało wyróżnionych i otrzymało nagrody, dzięki czemu zespół zdobył rozgłos i stał się jeszcze bardziej popularny niż poprzednio.

Obecnie grupa ma w planach wydanie kolejnego krążka. Już dzisiaj można posłuchać piosenek, które wpadają w ucho, choćby takich, jak: Miód malina, Gdzie ty jesteś, Jej dotyk czy Pijemy do samego dna.

Więcej informacji o samym zespole i wydarzeniach, w których grupa bierze udział można zdobyć przeglądając stronę internetową bandu.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 26 Dziś « 1 001 109 Odwiedzin