./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    D-Bomb.
  • 222
    Słuchacze

    radia Disco Polo

D-Bomb

 
D-Bomb to zespół, który na scenie muzycznej istnieje od 1997 roku, choć założony został rok wcześniej. Do powstania zespołu przyczynili się bardzo muzykalni bracia Bartosz i Jarosław Padyasek, którzy wnieśli świeży powiew do polskiej muzyki tanecznej. Zespół wykonuje muzykę typu dance i disco polo.

Założycielami bandu byli Bartosz i Jarosław Padyaskowie, którzy stworzyli bardzo zgrany duet. Pierwsza płyta zespołu została w 1998 roku i okazała się dużym sukcesem. Krążek nosił tytuł Moja gra i sprzedawał się w zawrotnym tempie. Muzyka disco polo odżyła na nowo. Zespół zaczął się pojawiać w telewizji oraz na różnego rodzaju imprezach, zdobywając kolejnych fanów. Następna płyta ukazała się w 1999 roku i zatytułowana została Back Again. Ten rok przyniósł zespołowi pierwszą ważną nagrodę Dance Music Award. Po pierwszych sukcesach dwójki utalentowanych chłopaków, szeregi zespołu zasiliła wokalistka Agnieszka Krupa. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był wyjazd do Niemiec i nagranie tam trzeciej już płyty zatytułowanej Cały Świat należy do nas. Płyta została objęta patronatem Radia Wawa i sprzedawała się znakomicie. Kolejne zmiany składu nastąpiły w roku 2012, wtedy to do zespołu dołączył Michał Rejniak, który był członkiem bandu tylko przez trzy lata. Jeszcze wcześniej, bo w roku 2002 kolegów opuścił Jarosław Padyasek, który wówczas objął pieczę nad produkcją i kompozycją nowych utworów, a przestał być wokalistą. Przez trzy lata zespół stanowił jedynie duet Bartosz Padyasek i Agnieszka Krupa.
Grupa koncertuje nie tylko po całej Polsce, ale często wyjeżdża także za granicę – do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch. Przez wiele lat kapela zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów. Do największych hitów D-Bomb należą piosenki takie, jak Złoty deszcz, Ela, Zielony kapelusz, czy Daj mi ciało. W 2013 roku zespół nagrał nową płytę, a stało się to po 7-letniej przerwie.
Na stronie internetowej zespołu można sprawdzić rozpiskę koncertów, obejrzeć galerię i posłuchać największych hitów bandu.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 147 Dziś « 988 159 Odwiedzin