./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Classic.
  • 348
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Classic

 
Classic to zespół, który na scenie muzycznej istnieje od 1992 roku. Początkowo skład zespołu stanowili Robert Klatt, Jacek Ambroziak oraz Waldemar Kiełbasiński, jednak ten ostatni opuścił grupę rok później, a jego miejsce zajął Mariusz Winnicki. Kolejną osobą która opuściła zespół był Jacek Ambroziak. Jego miejsce w 1997 roku zajął Wiesław Uczciwek.

Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1994 roku. Album nosił tytuł Jolka, Jolka. Rok później kapela wydała płytę o tym samym tytule, jednak oprócz znanych już z poprzedniego krążka piosenek pojawiły się 4 nowe, np. bardzo znany utwór Tam za rzeką. Kolejna płyta zatytułowana Warto żyć ukazała się w 1997 roku. Krążek ten stał się prawdziwym przebojem i szturmował listy przebojów tytułową piosenką. Zespół koncertował zarówno w Polce, jak i za granicą. W 1998 roku band dał dużą liczbę koncertów na największej dotychczas trasie koncertowej. Wraz z wydaniem kolejnej płyty To dla Was, skład zespołu został powiększony o nowego perkusistę Krzysztofa Rybusa. W tym czasie band pobił swój dotychczasowy rekord zagranych koncertów. Kolejne zmiany personalne nastąpiły w 2000 roku, kiedy to Krzysztof Rybus pożegnał się z zespołem, a po jego odejściu do grona utalentowanych muzyków dołączyli Waldemar Orłowski oraz Sebastian Dorosiewicz. Jeszcze jedną osobą, która dołączyła do kapeli po upływie kolejnego roku był Mieczysław Grubiak. Kolejnymi osobami, które w latach następnych opuściły zespół byli: Wiesław Uczciwek, Michał Kacperczak, Waldemar Orłowski, Mieczysław Grubiak oraz kilka lat późnej Tomasz Orłowski, a w międzyczasie do grona dotychczasowych muzyków dołączyli Norbert Sztuk i Piotr Strycharski. W 2014 roku kapela nagrała swoją pierwszą płytę live.

Zespół nagrał nie tylko wiele piosenek w klimacie disco polo. Na swoim koncie Classic ma także wydane płyty z kolędami.

W 2013 roku zespół świętował jubileusz 20-lecia istnienia na scenie muzycznej i z tej okazji muzykom przyznana została nagroda Grand Prix za utwór To nie przyjaźń tylko miłość.

Na stronie internetowej fani mogą zapoznać się z najważniejszymi faktami dotyczącymi działalności muzycznej zespołu.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
zdzicho [11.01.2015]
jesy to zespół dosc popularny i jak dla mnie bardzo dobrą maja muzykę
zdzicho [11.01.2015]
jesy to zespół dosc popularny i jak dla mnie bardzo dobrą maja muzykę
4 Online « 90 Dziś « 996 767 Odwiedzin