./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Markus P.
  • 327
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Markus P

 
Muzyka jest jego kochanką. Największą pasją zaraz po niej są dalekie podróże. Jest z pochodzenia Polakiem, ale martwi się, że jego muzyka może nie spodobać się polskiej publiczności. Cieszy się, że może występować w kraju, w którym się urodził. Czy odgadliście już jakiego wokalistę charakteryzują te słowa? Można jeszcze dodać, że jest młody, utalentowany i nieziemsko przystojny. Pewnie większość z Was bez chwili namysłu od razu zgadła, że chodzi o niesamowitego Markusa P.

Markus P od wielu lat doskonale radzi sobie na scenie disco i dance w Stanach Zjednoczonych. Nic w tym dziwnego ponieważ nasz rodak, pochodzący ze Szczecina na stałe mieszka w Chicago. Markus Przeradowski, bo tak właśnie utalentowany wokalista ma na nazwisko, od piętnastu lat żyje i tworzy w Stanach Zjednoczonych.

Artysta swoją medialną karierę rozpoczął osiem lat temu, za sprawą autorskiego programu „VIP-Chicago”, emitowanego w regionalnej telewizji Polvision, który prowadził przez kilka lat. Format programu pozwalał Marcusowi na przeprowadzanie wywiadów ze znakomitymi polskimi gwiazdami, takimi jak: Anna Przybylska, Katarzyna Bujakiewicz, Bogusław Linda czy wyjątkowy lider zespołu Kombi – Grzegorz Skawiński.

Od ponad ośmiu lat, artysta zarówno prowadzi jak i promuje większość imprez w znanym klubie Stereo w Chicago. Osoby nieco młodszej generacji głównie stamtąd kojarzą utalentowanego wokalistę.

Wielu z was być może słyszało o Marcusie grającym na pianinie i śpiewającym w tak zwanych amerykańskich piano bars. Jest tam niezwykle częstym gościem. Występuje jako muzyk sesyjny z artystami, którzy przyjeżdżają z całej Europy pokazać się amerykańskiej publiczności.

W gronie artystycznym uważany jest za wspaniałego, entuzjastycznego i niezwykle szybko rozwijającego się w muzyce disco oraz dance wokalistę, kompozytora i showmana. Piosenkarz tworzy od ponad dwóch lat polskie utwory z wideoklipami. Większość jego nagrań powstaje w Chicago. Podczas swojego show, głównie dla amerykańskiej Polonii – wśród której cieszy się wielkim powodzeniem – występuje z K. F. Jacq'em.

Jego muzyczny polski debiut zatytułowany „Za tą chwilę” pozwolił poznać Markusa z bardziej romantycznej, anielskiej strony. Jeżeli nie mieliście okazji zobaczyć klipu do tego utworu – nic straconego – z powodzeniem znajdziecie go na portalu YouTube lub Facebook. Wokalista pierwszy raz zdecydował się na, trwającą cztery miesiące, trasę koncertową w swoim ojczystym kraju w listopadzie 2015 roku. Fakt, iż ma doskonały, niebanalny styl muzyczny, przyjazne nastawienie oraz zrobił karierę w Polsce w tak krótkim czasie, sprawia, że Marcus może się cieszyć wsparciem dużej ilości fanów.

Ogromna rozpoznawalność zmusza go do częstych, niemalże co weekendowe wizyty na polskich koncertach, eventach czy chociażby pokazach mody. Wokalista miał również przyjemność poprowadzenia szeregu prestiżowych imprez u boku takich sław jak: Stachursky, Feel, Weekend, Boys, Classic, Lady Pank czy Danzel. Marcus to świetny kompozytor. W swoim dorobku ma następujące hity: „Pozwól kochać”, „Jesteś blisko” czy „Tu jest” dla zespołu Boys. Artysta był gościem popularnego programu „Rozmowy w Toku”, emitowanego w stacji TVN. Muzyka jest pasją, której poświęcił całe swoje życie. Jego największe przeboje to: „Obudź się”, „Hula Ula”, „Kici kici miał”, „Jesteś blisko”, „Niebo mi daj” oraz „Bawimy się”.

Z pewnością wielu z Was drży z obawy, że Marcus wróci do swojego domu w Stanach Zjednoczonych na stałe i zrezygnuje z kariery w kraju, z którego pochodzi. Nie ma się czego bać. Ten wspaniały artysta od lat dzieli muzyczne życie między Polską a USA. Bywa, iż musi wyjechać na dłużej, ponieważ czekają na niego zaplanowane koncerty dla amerykańskiej Polonii. Jeżeli doceniacie Marcusa i jesteście jego słuchaczami, koniecznie wspierajcie twórczość tego utalentowanego człowieka. To dzięki jego fanom przybywa coraz więcej miejsc w Polsce, gdzie jest chętnie widziany, a koncertowy grafik wokalisty zaczyna pękać w szwach.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
pseudonim [30.10.2020]
Hej Markus P
pseudonim [30.10.2020]
Hej Markus P
1 Online « 30 Dziś « 1 001 113 Odwiedzin