./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Divers.
  • 234
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Divers

 
Każdy prawdziwy fan muzyki disco polo i dance potrafi docenić nie tylko szybkie, niezwykle rytmiczne i beztroskie utwory, ale również te szczególnie delikatne, romantyczne i subtelne. Tak się składa, że na polskiej scenie muzyki tanecznej pojawił się nowy zespół, który tworzy swoje dzieła, łącząc w magiczny sposób jedno z drugim. Mowa tu rzecz jasna o grupie Divers, która mimo dość krótkiego stażu w tej branży zdołała podbić nie jedno serce, ujmując swoją szczerością, pracowitością oraz profesjonalizmem, dającym się wyczuć w każdej minucie genialnych występów na scenie.

Zespół Divers składa się z trzech chłopaków. Pochodzą z niewielkich miejscowości: Wieska i Sterdyń. Paweł gra na harmonii trzyrzędowej, saksofonie oraz instrumentach klawiszowych. Jego fantastyczny głos pozwala mu na pełnienie roli wokalisty w grupie. Michał i Rafał, oprócz umiejętności gry na gitarze basowej, równie dobrze radzą sobie w wyzwaniach wokalnych. Warto dodać, że muzycy mają przed sobą jeszcze wiele lat na polskiej scenie muzyki disco polo i dance ponieważ są jeszcze bardzo młodzi. Zakładając zespół, Paweł miał dziewiętnaście lat, Michał dwadzieścia, a Rafał dwadzieścia trzy. Zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, iż Michał i Rafał Murawscy są braćmi.

Mężczyźni swoją przygodę życia zaczynali będąc małymi dziećmi. Ogromną pasję do muzyki zaszczepili w nich rodzice. Nie było to trudne zadanie, ponieważ sami mieli możliwość uczestniczenia w muzycznych projektach i zdobywania doświadczenia, które mogli przekazać w późniejszym czasie swoim synom.. Miłość do grania była zatem wyssana, dosłownie, z mlekiem matki.

Swoje pierwsze kroki stawiali, przedstawiając pieśni ludowe oraz disco polo. Artyści z Pawłem poznali się bliżej w szkole, położonej niedaleko ich miast rodzinnych, w Sokołowie Podlaskim, gdzie założyli wspólnie swój pierwszy zespół. Dawali występy dla kolegów i koleżanek ze szkolnych ławek na różnorodnych apelach i akademiach. Kolejnym krokiem w ich karierze było granie koncertów z Kapelą Ludową Bondarczuki.

Jednak to nie wystarczało młodym i utalentowanym chłopakom. Postanowili stworzyć coś swojego, by nikt nie mógł ograniczać ich muzycznej fantazji. Tak właśnie powstał zespół Divers. Członkowie formacji sami przyznają, że do tej pory bawili się muzyką. Teraz nadszedł czas, kiedy chcą zajmować się nią na poważnie, poświęcić jej cały swój czas, by stała się dla nich zawodem. Tym, co wyróżnia ich spośród innych podobnych kapel jest użycie instrumentów ludowych, które na ogół nie są wykorzystywane w tym gatunku muzycznym. Największym marzeniem wokalistów jest posiadanie własnego studia, które pozwoliłoby im na swobodne nagrywanie, komponowanie oraz tworzenie własnych aranży. Oprócz muzyki, wokalistów z formacji Divers fascynuje sport, głównie piłka nożna, skoki narciarskie, siatkówka i koszykówka.

Początkowo zespół grał między innymi na okolicznych festynach i weselach. Wszystko zmieniło się w roku 2014, kiedy Divers wystąpił w popularnym programie typu talent show Disco Star. Osiągnął w nim całkiem niezły wynik, dostając się do finału. Ten moment w ich karierze był kluczowy. Stali się jeszcze bardziej rozpoznawalni, co zmotywowało ich do cięższej pracy niż dotychczas. Wydarzenie to, w niedalekiej przyszłości zaowocowało pojawieniem się premierowego i zarazem debiutanckiego projektu pod tytułem: „Z czterech świata stron”. Teledysk oraz sam utwór powstawał przy współpracy takich sław jak: Radosław Kudelski – znany Wam z pewnością jako Bayera, Michał Winiecki i Marcin Wytrykowski.

Członkowie zespołu Divers dają z siebie wszystko podczas koncertów, aby nie zawieść swoich słuchaczy. Mają doskonały kontakt z publicznością, co tylko potęguje chęć wspólnej zabawy przy ich piosenkach. Jeśli w muzyce disco polo i dance szukacie czegoś więcej niż instrumentów klawiszowych i sporej dawki elektroniki, warto posłuchać tych młodych, utalentowanych artystów. Pewne jest, że dzięki swoim umiejętnościom muzyczno-wokalnym z pewnością jaszcze nie raz Was pozytywnie zaskoczą.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
4 Online « 22 Dziś « 1 001 105 Odwiedzin