./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Cliver.
  • 216
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Cliver

 
Zespół Cliver, to band, który powstał w 2002 roku. Na scenie muzycznej zaistniał za sprawą udziału w castingu, zorganizowanym w 2006 roku przez zespół Weekend. Grupa została doceniona i zauważona przez stację TVN, która nakręciła o zespole reportaż, dzięki czemu band dał się poznać szerokiej rzeszy widzów i przyszłych słuchaczy.
Początkowo skład zespołu stanowili Czarek Chajdecki oraz Darek Szczepański. Jednak, gdy grupa zaczęła odnosić sukcesy na arenie muzycznej, do kapeli dołączyli Arek Spociński, a także Jarek Szmigielski.
Frontmanem grupy pozostał jednak Czarek, który poza funkcją lidera odpowiada w zespole za pisanie tekstów oraz aranżację muzyczną. Jego pasja to gra na instrumentach klawiszowych, gitarze elektrycznej oraz perkusji. Przygodę z tworzeniem muzyki zaczął w 2005 roku i do teraz jest to jego sposób na życie.
Do największych przebojów młodego zespołu należą hity takie, jak: Kanikuły, Zaufaj mi, Chodź kochanie (reaktywacja). Pierwsza płyta grupy Kanikuły pojawiła się na rynku muzycznym w 2007 roku. Wydaniem płyty zajęła się wytwórnia Vanila Records. Piosenki z tej płyty stały się prawdziwymi hitami, a nakręcone do nich teledyski biły rekordy wyświetleń w popularnych serwisach muzycznych, choćby takich jak YouTube. Wydanie pierwszej płyty miało dodatkowo bardzo barwną otoczkę, ponieważ temu wydarzeniu towarzyszył koncert zagrany podczas imprezy Disco Vanila Party.
Obecnie zespół nie tylko nagrywa kolejne utwory, ale także koncertuje, gromadząc zawsze wokół sceny tłumy fanów.
Grupa Cliver zadbała o stronę internetową, na której znalazły się informacje o składzie i historii powstania zespołu, najbliższych koncertach oraz wszelakich wydarzeniach kulturalnych. Można tu także przejrzeć dyskografię chłopaków oraz zapoznać się z videoteką, czyli z filmami nakręconymi podczas koncertów, z teledyskami i innymi wydarzeniami, w których zespół brał udział. Oprócz tego grupa udostępniła zakładkę foto, w której znajdują się zdjęcia z koncertów oraz zorganizowanych sesji fotograficznych.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
3 Online « 49 Dziś « 992 076 Odwiedzin