./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Megustar.
  • 209
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Megustar

 
Gdy w roku 2014 trzech facetów postanowiło stworzyć wspólny projekt muzyczny pod tytułem ”MeGustar” , nic nie zapowiadało, że w ciągu roku, zespół stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych marek na polskiej scenie dźwięków Dance.

Sławek Woźnica, zwany także ”Buzek” pełni rolę kompozytora. To właśnie on jest autorem ciekawych melodii, które są idealnie dopasowane do chwytliwych tekstów, które wyszły spod pióra Patryka ”Bazara” Woźnicy. Patryk jest synonimem ostrej gitary, wplatającej się w rytmiczne utwory grupy. Zespół kompletuje Robert ”Koper” Dworniczak, który jako główny wokalista, swym osobliwym i unikatowym głosem zamyka oryginalną, muzyczną całość, kryjącą się pod nazwą ”MeGustar”.

Unikatowość zespołu polega na trudnej kategoryzacji – nie jest to typowy zespół disco-polo, który sprowadza się do mocnego rytmu i urokliwych tekstów. Muzycy w sposób bardzo nieszablonowy nawiązują do innych odcieni muzycznych. W ich aranżacjach słyszalne są akcenty typowe dla kompozycji popowych ale także i rockowych. Ich utwory charakteryzują się dużą melodyjnością z jednej oraz temperamentem z drugiej strony.

Już w pierwszym roku działalności zespół ”MeGustar” został wyróżniony jako najlepszy debiut muzyczny w kategorii Dance. Renomowane instytucje medialne oraz muzyczne, jak DJ MIX CLUB oraz POLO TV przyznali chłopakom z ”MeGustar” branżową nagrodę ”Edenka 2014” we wcześniej wymienionej kategorii. Dla sympatyków krajobrazu muzycznego disco w Polsce to żadne zaskoczenie. Wypromowane przeboje, wśród których wymienić należy elektryzujące ”Baja bongo”, melancholijne ”Po prostu kochaj”, czy chwytliwe kompozycje ”Elo Melo”, jak i ”Malowane serca” stały się przebojami, goszcząc przez kilkanaście tygodni na czołowych lokatach polskich list przebojów.

W tym kontekście warta podkreślenia jest uniwersalność zespołu, manifestująca się przykładowo we współpracy z grupą nowej generacji disco-polo, ”Sonic”. Zwiastun nowego utwory, zatytułowanego ”Deszcz” zapowiada się, jak sami muzycy przyznają ”kolorowo, dynamicznie i wesoło”. Nadchodzi ”MeGustar” – to znak, że będzie się działo!

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
sylwia [01.06.2017]
MEGUSTAR IT'S THE BEST
kingulka:) [19.03.2016]
Hm... MeGustar:)
Zajebista muzyka:) a juz o chłopakach nie wspomne:) jednym słowem takie z was SLODZIUTKIE CIASTECZKA ze brak słów :)
Serdeczne pozdrowionka dla was:) :-* ♡.♡
sylwia [01.06.2017]
MEGUSTAR IT'S THE BEST
kingulka:) [19.03.2016]
Hm... MeGustar:)
Zajebista muzyka:) a juz o chłopakach nie wspomne:) jednym słowem takie z was SLODZIUTKIE CIASTECZKA ze brak słów :)
Serdeczne pozdrowionka dla was:) :-* ♡.♡
3 Online « 47 Dziś « 992 074 Odwiedzin