./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Adonis.
  • 320
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Adonis

 
ADONIS - Grupa powstała w 1996 roku. Od utworu pt: "POLSKIE DZIEWCZYNY" zaczęła się przygoda zespołu Adonis z telewizją. Teledysk do tej piosenki był nagrywany w miejscowości Wieleń, z której pochodzi wokalista - Piotr Sikora.

Pierwszy krążek został wydany w 1998 roku w firmie TRANS MUSIC - Witold Waliński (DJ WITUŚ) i Dariusz Trzewik. Płyta była promowana w znanym programie DISCO RELAX. Drugi krążek, na którym znajdowało się 12 propozycji został nagrany w 2000 roku, a hitem z tej płyty stał się utwór pt: " DWADZIEŚCIA LAT ". W tym czasie zespół otrzymał na targach INTER MEDIA w Warszawie nagrodę za płytę pt: "POLSKIE DZIEWCZYNY".

Zespół sprzedał 30 tysięcy kaset. W 2001 roku pojawił się kolejny krążek pt: "ZABIORĘ CIEBIE". Wydawcą płyty została firma POLGRAM PLUS - Zbyszek Samborski. Płyta sprzedawała się rewelacyjnie a tytułowa piosenka zdobywała pierwsze miejsca na listach disco polo. W tym czasie ADONIS nagrał także kolejne dwa teledyski do utworów pt: "PIERWSZA MIŁOŚĆ" oraz "MARZENIA I WSPOMNIENIA". Pomimo tego, że po roku 2001 disco polo straciło popularność zespół Adonis nagrywał nadal nowości muzyczne. Wraz z GAZETĄ POZNAŃSKĄ wydał kolędy i piosenki z okazji WALENTYNEK . W 2006 roku Justyna Adamczak oraz Marek Górski FIRMA J&M wydała zespołowi ADONIS czwarty krążek pt: "GRECKIE WINO". Zespół nagrał także teledyski do swoich utworów w EGIPCIE i CHORWACJI do piosenki pt: LATO JAK ZE SNU" i "CZEKAM WCIĄŻ NA CIEBIE" . Oprócz działalności muzycznej organizuje imprezy plenerowe. Mają własną scenę, nagłośnienie i oświetlenie. W 2003 r. wokalista zespołu Piotr Sikora został radnym powiatowym i dyrektorem domu kultury. W latach 2013 - 2014 w POLSKIEJ TELEWIZJI TVR lider zespołu prowadził wraz z Justyną Adamczak program disco polo pt: DISCO SHOW.

Obecnie ADONIS przystąpił do nagrywania najnowszej płyty. Został już nakręcony klip do piosenki pt: "TAK BARDZO CHCĘ" . Premiera odbędzie się w kwietniu 2015 . Kolejną nowością , która zapowiada najnowszą płytę jest utwór pt: "OCEAN TAŃCA", aranżacja - Robert Balcerzak,słowa i muzyka - Piotr Sikora. Obecnie trwają przygotowania do promocji nowego projektu muzycznego. Kto będzie wydawcą płyty dowiemy się w kwietniu. Obecny skład zespołu tworzy PIOTR SIKORA i ARKADIUSZ GARBARZ.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Krzysztof Krygowski [19.11.2016]
Grajcie tak dalej jest ok pozdrowienia z Londynu pochodze z waszych stron ze Slawna gmina Lubasz
Krzysztof Krygowski [19.11.2016]
Grajcie tak dalej jest ok pozdrowienia z Londynu pochodze z waszych stron ze Slawna gmina Lubasz
3 Online « 137 Dziś « 988 149 Odwiedzin