./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Long&Junior.
  • 281
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Long&Junior

 
Long&Junior to zespół wykonujący muzykę disco polo, który powstał w 1996 roku. Założycielami bandu są Michał i Jarek, którzy poznali się w tym samym roku. Obaj artyści postanowili stworzyć zespół, by wcielić w życie swoje artystyczne pomysły. Jednak pierwszy muzyczny projekt powstał dopiero w 2000 roku. Założycielom zespołu pomógł Thomas, który wówczas był członkiem zespołu I&I. Udostępnił on muzykom studio, w którym pracował Rafał zwany „Rafalskim” i to dzięki jego pomocy duet nagrał utwór J.A.Z.D.A. Piosenka stała się hitem klubów i dyskotek, a jak się z czasem okazało była ona popularna także za granicami kraju. Zespół nie spoczął jednak na laurach i już w niedługim czasie fani mogli usłyszeć następny wielki hit kapeli, pt. Helenka.

Kolejny sukces zaowocował wydaniem pierwszej płyty pt. No i zaczęło się. Na niej znalazło się 15 autorskich tekstów oraz remix piosenki Helenka. Kolejna piosenka zespołu ukazała się w 2004 roku. Krążek nosił tytuł Tańczyć chcę. Tytułowa piosenka również biła rekordy popularności przez długi okres czasu. W dodatku kawałek doczekał się wielu parodii w popularnym serwisie YouTube.
Mimo osiągniętego sukcesu muzycy nie zaprzestali pracy i już w 2007 roku przygotowywali się do wydania kolejnego materiału.

Bardzo udanym przebojem z tego okresu była piosenka Śpiewać uczę się. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał kawałek Uśmiechnij się, a w dalszej kolejności Polskie party.pl. W bogatym dorobku zespołu znalazły się nie tylko znakomite płyty, ale także bardzo udane koncerty, grane zarówno w Polsce, jak i za granicą, np. w Nowym Jorku, Chicago czy New Jersey.

W 2010 roku hitem okazało się nagranie teledysku do dobrze już znanego utworu Tańczyć chcę. W tym też roku grupa wydała kolejną płytę Bo ja tańczyć chcę. 2012 rok był kolejnym udanym okresem w historii kariery muzycznej Longa&Juniora. Dobra passa trwała długo, a podsycona została jeszcze jednym sukcesem ważnego utworem wydanego w 2013 roku pt. Tańcz, tańcz, tańcz. Utwór ten został okrzyknięty mega hitem i do tej pory zajmuje wysokie miejsca na listach przebojów. Grupa nie zwalnia tempa, wciąż daje koncerty i pracuje nad nowymi kompozycjami.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 26 Dziś « 1 001 109 Odwiedzin