./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Bahamas.
  • 334
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Bahamas

 
Bahamas to znany i lubiany zespół disco polo, który na scenie muzycznej istnieje już od 1993 roku. Band osiągnął spory sukces, a to za sporawą tanecznych i łatwo wpadających w ucho przebojów.

Ważnym wydarzeniem w historii istnienia zespołu był rok 1996, kiedy to na rynku muzycznym pojawiła się płyta, na której znalazł się niezaprzeczalny przebój grupy zatytułowany Pluszowy Miś. Oczywiście największym powodzeniem cieszył się on wśród najmłodszych słuchaczy. Płyta rozeszła się w nakładzie ponad 350 tys. egzemplarzy, co było ogromnym sukcesem zespołu i utorowało kapeli drogę na muzycznej scenie. Z czasem płyta pokryła się platyną i została okrzyknięta wielkim hitem. Po sukcesie, jaki zespół osiągnął, nagrywając Pluszowego Misia, pojawiły się kolejne przeboje, głównie nagrywane z myślą o dzieciach.

Zespół Bahamas dużo koncertuje, każdego roku daje ponad 100 koncertów, na których gromadzi rzesze wiernych fanów. Oprócz klasycznych koncertów, kapela daje też występy charytatywne i bierze udział w akcjach pomagających ratować życie najbardziej pokrzywdzonych przez los dzieci. Każdy występ zespołu to znakomita zabawa w wyjątkowym klimacie. Muzyczne występy są dodatkowo uświetniane zabawami, loteriami i konkursami dla najmłodszych.

Oprócz koncertowania i nagrywania płyt, zespół ma także za sobą karierę medialną, bowiem przez długi czas muzycy z zespołu byli bliskimi pracownikami współtwórców programu Disco Relax emitowanego w telewizji Polsat.

Sukces zespołu jest bardzo wymierny, bowiem mówią o nim dane liczbowe – 18 nagranych płyt, ponad 15000000 sprzedanych egzemplarzy, ponad 100 koncertów rocznie oraz wysokie miejsca na listach przebojów. Mimo, iż obecnie przeboje zespołu nie są grane tak często, jak kiedyś, kapela wiąż jest mocno kojarzona z nurtem muzyki rozrywkowej i muzyką dla dzieci. Oprócz szeroko pojętej muzyki tanecznej, na koncie Bahamas są także utwory biesiadne, idealnie nadające się na imprezy plenerowe, wesela czy festyny.

Na stronie internetowej zespołu można znaleźć wiele ciekawych informacji o bandzie, zapoznać się z galerią oraz ofertą, a także programem występów.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 30 Dziś « 1 001 113 Odwiedzin