./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    newX.
  • 147
    Słuchacze

    radia Disco Polo

newX

 
„Efekt z Polichna” – od tej nazwy zaczęła się muzyczna kariera dwóch braci – Adama i Krzysztofa Kasprzyka. Pod tym szyldem na lokalnym rynku gminy Chęciny zespół znany jest od dłuższego czasu. Mężczyźni w owy projekt zainwestowali mnóstwo energii i pracy. Muzyka od zawsze była ich pasją, dlatego, mimo wielu wyrzeczeń, z ogromną nadzieją rzucili się w wir twórczej pracy. Było warto, ponieważ słuchacze polskiej muzyki tanecznej przyjęli ich niezwykle ciepło, co dodało chłopakom skrzydeł. Zapragnęli czegoś więcej. Postanowili dać krok naprzód, tworząc nowy projekt z zupełnie nową nazwą. Od tej pory duet, zaczął tworzyć swoje autorskie utwory. Dzięki pomysłowi Krzysztofa zyskał miano newX, który funkcjonuje do dzisiaj.

Z biegiem lat do zespołu dołączyli inni muzycy. Obecnie w skład projektu wchodzi Krzysztof Kasprzyk – doskonały aranżer i kompozytor, a przede wszystkim lider grupy, Adam Kasprzyk – wspaniale grający na klawiszach i saksofonie, również wokalista, Dariusz Dziewięcki – rewelacyjny gitarzysta oraz Wojciech Długosz – pięknie grający zarówno na trąbce jak i klawiszach. By utworzyć pełny skład newX i dotrzeć do poziomu, z którego wszyscy muzycy są zadowoleni, potrzeba było trochę czasu, więcej doświadczenia, zajrzenia w głąb siebie, odkrycia swoich muzycznych marzeń. Mimo wielokrotnie zmieniającego się składu zespołu, w końcu nadszedł czas pełnej satysfakcji z projektu.

Przez pierwsze lata swojej kariery, jeszcze pod starą banderą, skład grał podczas imprez lokalnych i wesel jedynie covery znanych zespołów. Mimo zapełnionego po brzegi kalendarza, chłopakom z zespołu to nie wystarczało. Zawsze marzyli o autorskich przebojach, które będą razem z nimi śpiewać fani z całej Polski, a nie tylko lokalni słuchacze. Po stworzeniu projektu newX, podczas pierwszego koncertu, nowe piosenki zostały przyjęte niezwykle ciepło przez widownię. Dla lidera grupy był to znak, że wszystko idzie w dobrą stronę i należy brnąć dalej w tę muzyczną przygodę, która w końcu stała się jego sposobem na życie.

Jeden z pierwszych sukcesów zespołu to zdobycie pierwszego miejsca mobilnego notowania najlepszych hitów disco polo i dance. Cała sytuacja była niecodzienna i bardzo zaskakująca. Chłopcy postanowili zgłosić swój pierwszy utwór „Figlarna gra” do rywalizacji rozgrywającej się na owej liście. Przez pierwsze dni piosenka znajdowała się w tak zwanej poczekalni, gdzie mniej znane przeboje czekają na głosy fanów. Ku ogromnemu zdziwieniu wystarczyły jedynie trzy dni, by hit wskoczył na pierwsze miejsce listy. Po odniesieniu tego sukcesu, zespół poczuł się niezwykle doceniony a zauważona przez słuchaczy praca stała się przyjemniejsza.

Piosenki dla załogi piszą bracia. Lider grupy – Krzysztof – uważa, że nie jest trudno napisać tekst, zdecydowanie trudniej przychodzi mu stworzenie do niego melodii. Z kolei drugi z braci – Adam – z łatwością komponuje muzykę. Jak widzicie, pomysłodawcy projektu są doskonale zgrani, dzięki czemu możecie delektować się wspaniałymi hitami. Utwory zespołu wpadają w ucho, i są proste. Z założenia mają podejmować przyjemne tematy, takie jak wakacje, piękna przyroda, wspaniała pogoda, czy zwariowana zabawa.

Na dzień dzisiejszy newX może poszczycić się dwunastoma autorskimi przebojami i pięcioma nagranymi teledyskami. Wszystkie utrzymane są oczywiście w klimacie disco polo i dance. Wielkim sukcesem dla chłopaków bez wątpienia był występ na jednej scenie z takimi znakomitościami jak: Enej, Brathanki, Kate Rayan, Akcent, Czadomen, Piękni i Młodzi, Norbi, Magda Femme i wielu innymi. Skład zdobył nagrody na Festiwalach Muzyki Disco Polo i Dance oraz Gali Disco Polo. Rozgłośnie, w których możecie usłyszeć zespół, to, miedzy innymi: Radio Kielce, Radio Jard, Radio Open FM, Radio FTB i wiele innych. Teledyski muzyków emitują takie stacje telewizyjne, jak: ITV, TOTV, Disco Polo Music, Power TV, Telewizja Jard i Polo TV. Grupa gościła w programie Moniki Goździalskiej "To Do Garów". Dla mężczyzn wchodzących w skład zespołu najważniejszy jest rozwój. Lider grupy brał udział w szkoleniu, odbywającym się w studiu NOIZZ BROS, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod okiem jednego z najlepszych aranżerów w branży disco polo i dance – Łukasza Sienickiego.

NewX nie ma pewności, czy choć jedna z ich piosenek zostanie ogólnopolskim przebojem numer jeden. Jednak nigdy nie traci nadziei. Nie spoczywa na laurach. Doświadczenie zdobyte przez lata występowania na scenie nauczyło ich wytrwałości w dążeniu do spełniania muzycznych marzeń oraz szacunku do swoich słuchaczy. Fani, którzy znają NewX z pewnością nie mają wątpliwości, że jeszcze nie raz, Ci niesamowicie utalentowani mężczyźni, wchodzący w skład zespołu, wprawią ich w doskonały muzyczny nastrój.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
kasia [03.12.2018]
super zespół , gdy zagrają nogi same chodzą, utwory rytmiczne z duszą! Serdeczne pozdrowienia dla zespołu.
fanka [08.12.2017]
super Goście, wykonują świetną muzykę
fanka [08.12.2017]
super chłopaki,grają bardzo żywiołowo , aż chce się tańczyć ,serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu NEWX
Fani [10.06.2017]
życzymy zespołowi NEW X spełnienia muzycznych marzeń, powodzenia :)
kasia [03.12.2018]
super zespół , gdy zagrają nogi same chodzą, utwory rytmiczne z duszą! Serdeczne pozdrowienia dla zespołu.
fanka [08.12.2017]
super Goście, wykonują świetną muzykę
fanka [08.12.2017]
super chłopaki,grają bardzo żywiołowo , aż chce się tańczyć ,serdeczne pozdrowienia dla całego zespołu NEWX
Fani [10.06.2017]
życzymy zespołowi NEW X spełnienia muzycznych marzeń, powodzenia :)
4 Online « 40 Dziś « 992 067 Odwiedzin