./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Voyager.
  • 302
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Voyager

 
Voyager to zespól grający muzykę disco polo, który powstał w 1991 roku w Sochaczewie. Początkowo skład grupy stanowili Adam Miłek, Adam Wasilewski, Adam Cierpikowski, z czasem band opuścił Adam Miłek, a na jego miejsce przyszedł Artur Pytel.

Nazwa zespołu jest związana z dużą liczbą granych koncertów, które wiążą się z ciągłym podróżowaniem kapeli po różnych częściach Polski. Wymyślona przypadkiem, szybko się przyjęła, a zespól zdobył wiernych fanów.

Pierwsza płyta, mimo iż, przyjęta została pozytywnie nie była wielkim sukcesem zespołu, natomiast już kolejna, zatytułowana A my lubimy dziewczyny okazała się prawdziwym hitem. Krążek został wydany w 1992 roku. Zespól szybko postanowił zająć się materiałem do drugiej płyty i dzięki temu była ona już gotowa rok później. W tym czasie w sklepach pojawiły się dwa krążki, płyta Super Mix 97 i Marianna, która to została nagrana w nieco bardziej żartobliwym i humorystycznym niż dotychczas klimacie.

Dalsze sukcesy zespół odnotował w 1998 roku, bowiem wówczas kapela wyjechała na Wyspy Kanaryjskie, by tam nagrać teledysk do piosenki Johny. Pomysł na videoklip okazał się trafiony w dziesiątkę, ponieważ piosenka wraz z teledyskiem przez długi czas zajmowała pierwsze miejsce na listach przebojów. Kolejna płyta zespołu nosiła tytuł The Best of Voyager i, jak można się domyślać, zawierała mix najlepszych i najbardziej znanych oraz lubianych kawałków nagranych dotychczas przez zespół. Równie dobrze sprzedała się kolejna płyta wydana w 2000 roku pt Jabłuszko pełne snów. Ona również przez długi czas zajmowała miejsce czołówce największych hitów disco polo. Ostatnie dwie płyty zespołu noszą tytuły: Voyager- Wielka kolekcja oraz Znajdę Cię na końcu świata.

Obecnie zespół nadal dużo koncertuje i udziela się na różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Muzycy często nawiązują współpracę z innymi znanymi gwiazdami nurtu disco polo. Do dnia dzisiejszego fani chętnie wracają do pierwszych największych hitów zespołu, które są niezapomniane i ponadczasowe.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
natalia R [31.08.2015]
Zajebisty zespol
natalia R [31.08.2015]
Zajebisty zespol
2 Online « 140 Dziś « 988 152 Odwiedzin