./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Defis.
  • 295
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Defis

 
Niebanalnie rozpoczęła się kariera Karola Zawrotniaka, lidera zespołu ”Defis”. Najpierw udział w popularnym telewizyjnym show DISCO STAR, emitowanym na kanale POLO TV, gdzie piosenkarz doszedł aż do ćwierćfinału konkursu, a potem napisanie zarówno tekstu, jak i skomponowanie muzyki do utworu ”Tak bardzo tego chcę”, którego klip został nakręcony na Pomorzu i ilość wyświetleń przekroczyła (jak przekonuje piosenkarz: bez żadnej promocji) 30 tysięcy wyświetleń! „Obiecałem swojej dziewczynie na początku naszej znajomości, że napiszę dla niej piosenkę (…)” i tak powstał hit ”Tak bardzo tego chcę”, a wraz z nim swój początek miała oszałamiająca kariera Zawrotniaka i zespołu ”Defis”.

Droga na salony disco-polo zespołu była podobna do ścieżek wielu innych projektów muzyki Dance: Najpierw granie na weselach, potem pierwsze przymiarki do własnych kompozycji i w końcu nagranie i promocja własnych utworów, z czym się wiązała się możliwość koncertowania w różnych klubach muzycznych w Polsce. W skład zespołu wchodzą obok Karola, Darek, Krzysiek i Arek, ale to właśnie charyzmatyczny wokal lidera grupy jest znakiem firmowym ”Defis”. Sam stwierdził, że chciałby ”(…) zrobić przebój, który wpadnie w ucho tysiącom ludzi”, jak widać jest na najlepszej drodze, by osiągnąć swój cel.

Bardzo ważnym osiągnięciem zespołu była wysoka lokata wspomnianego hitu ”Tak bardzo tego chcę” na liście przebojów radia VOX FM. Wysoki status piosenki potwierdzają liczne remixy, które zamieszczane są przez innych muzyków w sieci. Obok ”Tak bardzo tego chcę” bardzo popularne są inne utwory, jak ”Niespotykany kolor”, opowiadający o zjawiskowej dziewczynie i jej pięknych oczach oraz interesująca kompozycja ”Jeden gest”. Warto podkreślić, że zespół dba w każdym detalu o swój wizerunek. Produkcje muzyczne ”Defis” są na bardzo wysokim, wysmakowanym poziomie, co potwierdza ich powodzenie w sieci. Drugi utwór, ”Niespotykany kolor”, osiągnął wynik pół miliona wyświetleń w niecały miesiąc po premierze – i tym samym pobił wynik, jaki zespół osiągnął ze swą premierową kompozycją. Niewątpliwie w tak oszałamiającym tempie grupa ”Defis” ma szansę dołączyć już wkrótce do elitarnej grupy zespołów polskiej sceny Dance.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 27 Dziś « 1 001 110 Odwiedzin