./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Cord.
  • 365
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Cord

 
Cord to zespół, który nazywany jest przez swoich słuchaczy „maszynką do robienia hitów”. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ grupa, w niedługim czasie po pojawieniu się na scenie polskiej muzyki tanecznej, dorobiła się kilkunastu ważnych wydarzeń muzycznych. Co można powiedzieć o zespole Cord? Z pewnością składa się z ludzi o ogromnym doświadczeniu scenicznym, niebanalnym talencie, szczerym wizerunku i wspaniałej umiejętności zyskiwania sobie grona oddanych fanów.

Grupa pochodzi z Polic, małej miejscowości nieopodal Szczecina. W jej skład wchodzą Mariusz Gaweł i Marcin Redmer. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęli, zakładając w 1993 roku zespół Acord. Po raz pierwszy, zaprezentowali się większej widowni na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Polickim Klubie Nauczyciela. Występowali również na licznych imprezach organizowanych przez Radę Osiedla nr 4 w Policach. Prawdziwym przeżyciem był występ podczas sylwestra 1993/1994. Wokaliści pod banderą Acord realizowali się artystycznie przez kilkanaście lat. Zagrali niezliczoną ilość koncertów, dancingów, imprez karnawałowych i wesel. Wielokrotnie startowali w przeglądach zespołów estradowych, gdzie zdobywali czołowe miejsca. Ich głównym celem było wtedy zabawianie ludzi i sprawianie, by dobrze czuli się dzięki ich koncertom, na których prezentowali największe przeboje mienionych lat, aktualne przeboje, a niestety rzadziej, autorskie piosenki. Chcieli, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie w granym przez nich show.

Rok 2011 był przełomowy. Wokaliści zdecydowali się pokazać własną twórczość szerszej publiczności. Nazwa zespołu została zmieniona na Cord. Grupę wzmocnili dodatkowi członkowie. Teraz formacja występuje w składzie pięcioosobowym.

Największymi hitami wylansowanymi przez zespół są: „Tańcz tańcz”, „Aniele mój”, „Tańcz mi”, „Guzik z tego”, „Kochaj mnie” czy „Motorówka”. Wszystkie te przeboje z powodzeniem można znaleźć na debiutanckiej płycie grupy Cord „Numer jeden”, wydanej w 2014 roku. Artyści doczekali się również własnego maxi singla, który trafił do sprzedaży wiosną 2015 roku. Rok później w maju Cord z dumą przeżywał wydanie drugiej autorskiej płyty „Numer dwa”, na której znalazło się aż jedenaście piosenek. Muzyka zespołu Cord początkowo była przepełniona takimi stylami jak dance czy dubstep. Dopiero podczas tworzenia drugiej płyty artyści zdecydowali się na obranie nieco innego kierunku niż dotychczas. Zaczęli grać bardziej swojsko. Cała płyta zawiera typowo taneczne utwory charakterystyczne dla polskiej muzyki disco.

Ekipa z Polic, dzięki swojej odważnej decyzji o autorskich tekstach, doczekała się również wielu teledysków, które często można zobaczyć w stacjach telewizyjnych o ogólnopolskim zasięgu. Mowa tu o: POLO TV, DISCO POLO MUSIC, ITV, POWER TV, TELE5 oraz kanałów sieci VECTRA.

Zespół Cord w niewiarygodnym tempie zyskuje serca nowych fanów. Ich dynamiczna muzyka pełna autentyczności, profesjonalizmu i oryginalnego brzmienia sprawia, że nie da się przejść koło ich twórczości obojętnie. Artyści robią wszystko, by ich show było niezapomnianym widowiskiem. Nie korzystają z żadnych półśrodków. Najwyższej jakości instrumenty i nagłośnienie, bogaty repertuar, a także oświetlenie, każdemu zagwarantują miłe wrażenia i doskonałą zabawę. Ci, którzy znają grupę Cord wiedzą, że muzyka nie jest jedynie ich pracą. To prawdziwa miłość, a przede wszystkim wielka życiowa pasja dla artystów, którzy angażują wszystkie swoje siły, by spełnić Twoje największe muzyczne oczekiwania.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 87 Dziś « 996 764 Odwiedzin