./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Verdis.
  • 295
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Verdis

 
Sławomir Suszko to założyciel i pomysłodawca zespołu Verdis. Projekt został utworzony w 2006 roku w Białymstoku. Gdy grupa chciała zaistnieć medialnie, pierwszym pomysłem na jej nazwę był Divers, niestety okazał się to zły wybór, ponieważ taka formacja już istniała. Z pomocą i świeżym spojrzeniem na sprawę przybyła żona lidera grupy, która poprzestawiała litery w słowie, tworząc obecną nazwę zespołu – Verdis.

Lider grupy, od najmłodszych lat, słuchał muzyki w zaciszu domowym. Kiedy sięga do najdawniejszych wspomnień, przypomina sobie, że w mieszkaniu rodzice ciągle puszczali radosne i skoczne utwory różnych wykonawców. Jego dziadek oraz wujkowie grali na instrumentach. Można, zatem powiedzieć, że zamiłowanie do muzyki zostało mu przekazane w genach. Wszyscy członkowie rodziny Sławomira obcowali z muzyką i mieli do niej przysłowiowy dryg. Tę umiejętność założyciel zespołu wykorzystywał przez wiele lat, tworząc takie hity jak „Jasnowłosa” czy „Bara Bara”, wykonywane przez grupę Milano. Początki swojej muzycznej kariery artysta dzielił na scenie z formacją Exit, w której był liderem. Mimo odniesionych sukcesów Sławomir skromnie twierdzi, iż nie czuje się artystą, choć uważa, że jest człowiekiem na dobrym miejscu, który potrafi stworzyć utwór począwszy od napisania tekstu, kończąc na zaaranżowaniu do niego melodii.

Oprócz wokalisty, w skład zespołu wchodzą Marcin Kalinowski, Andrzej Dębowski oraz niesamowita formacja taneczna.

Kluczowym momentem dla Verdis było wydanie własnego albumu. Stało się to w 2008 roku. Pierwszymi piosenkami, które ujrzały wtedy światło dzienne były: „To Twoja wina”, „Natali” i „A ja tak czekam”. Mimo ogromnego stresu, członkowie zespołu doczekali się niezwykle pozytywnych recenzji od znawców muzyki disco polo i dance, oraz ogromną przychylność wszystkich fanów. Po niespełna roku ciężkiej pracy Verdis wydał debiutancki album. Dzięki pomocy wydawnictwa Sun Music, 6 grudnia wszyscy słuchacze grupy mogli kupić krążek noszący tytuł „Dla Ciebie”, zawierający aż szesnaście autorskich utworów, z których większość uzyskała miano przeboju.

Po odniesionym sukcesie, formacja nie osiadła na laurach. Wręcz przeciwnie. Wszystkie swoje siły skupiła na dalszej pracy. Dzięki samozaparciu oraz wytrwałości powstały kolejne hity, bez których większość fanów muzyki disco polo nie jest w stanie wyobrazić sobie udanej zabawy. W czerwcu 2010 roku Verdis zaskoczył swoich słuchaczy drugą płytą zatytułowaną „Siedem dni na miłość”. Do jej ukazania przyczyniło się wydawnictwo muzyczne „Folk”. Największymi przebojami na tym krążku okazały się: „Kłamiesz kłamałaś”, „Number One”, „Dziewczyna szczęściarza” czy „Moja pretty woman”. Piosenka „Emigrant”, która zadebiutowała na płycie zyskała aprobatę nie tylko wśród fanów w całej Polsce. Pokochali ją słuchacze zamieszkujący USA, Anglię, Irlandię, Australię, Belgię i Niemcy. Dzięki entuzjastycznemu przyjęciu, utwór był emitowany w tych państwach w wielu rozgłośniach i telewizjach.

Kwiecień 2013 roku przyniósł słuchaczom zespołu Verdis kolejna płytę zatytułowaną „Tylko mnie kochaj”. Krążek, mimo konieczności długiego wyczekiwania, został przyjęty przez fanów formacji bardzo ciepło, a energiczna muzyka i świetne teksty podbiły ich serca. Jeśli ktoś z Was nie miał przyjemności poznać starszego repertuaru Verdis, z pewnością słyszał ich najnowsze przeboje takie jak: „Trzy razy na tak”, „Dam to, co mam”, „To ona” czy „Taka jak Ty”.

Niewątpliwym sukcesem dla członków zespołu jest możliwość oglądania ich teledysków oraz wywiadów z nimi w znanych stacjach telewizyjnych. Mowa tu głównie o: VIVA, TV SILESIA, ITV, TELE 5 oraz innych programach poświęconych muzyce tanecznej. Wiele o formacji usłyszeć można również w rozgłośniach radiowych.

Zespół Verdis skierował muzyczny kurs na disco polo, ponieważ jest to wesoła muzyka dla ludzi. Członkowie projektu chcą sprawiać przyjemność swoim słuchaczom, dawać im radość i pocieszenie. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto podczas szalonej domówki odnaleźć jedną z płyt grupy Verdis, to nie miejcie żadnych wątpliwości! Chwyćcie odtwarzacz i przeżyjcie niezapomniane chwile przy doskonałych muzycznych propozycjach tej formacji.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
1 Online « 27 Dziś « 1 001 110 Odwiedzin