./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Champion.
  • 334
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Champion

 
Mistrzowie na polskiej scenie muzyki disco są tylko jedni. Mowa tu, oczywiście, o zespole Champion. To grupa młodych ludzi, dla których pasją zawsze była i jest muzyka. Ich wybór padł na disco polo nie bez przyczyny. Wieloletnie doświadczenia grania i prowadzenia różnorodnych imprez okolicznościowych, dały im do zrozumienia, iż ludzie najchętniej i najlepiej bawią się właśnie przy piosenkach tego rodzaju. Repertuar grupy Champion charakteryzuje melodyjność i lekkość, a teksty wypełnione są miłością, radością, zabawą i szaleństwem. Nie da się ukryć, że właśnie za tym współcześni ludzie tęsknią najbardziej.

Nazwa zespołu powstała pod wpływem impulsu. Na początku grupa nosiła nazwę Omega, jednak nie do końca pasowała wszystkim członkom zespołu. Pewnego dnia przed koncertem, tuż przed wyjściem na scenę, w garderobie Rafał, Dawid i Jacek, ówczesna ekipa zespołu, włączyli radio, w którym popłynął tekst piosenki „We are the champions” legendarnej grupy Queen. Wystarczyło jedno spojrzenie, by wszyscy wiedzieli, że od tej pory ich formacja będzie określać się mianem Champion. Ku zaskoczeniu wszystkich zespół wyszedł na scenę już pod nową nazwą.

Obecnymi członkami zespołu są Agnieszka, Rafał i Mirek. Wokalistka jeszcze do niedawna była dyrektorem w przedszkolu. Teraz prowadzi własną działalność gospodarczą. Od zawsze jej największym marzeniem było śpiewanie i występowanie dla innych na wielkich scenach w całej Polsce. Pragnęła mieć zespół, z którym mogłaby tworzyć wspaniałe przeboje. Chciałaby osiągnąć karierę, która pozwoliłaby jej się spełnić. Motywacją dla Agnieszki jest jej syn Maks. Skrzydeł dodają jej również ludzie i sam kontakt z nimi. Kocha to co robi i daje z siebie wszystko podczas każdego występu na scenie. Jej fani to widzą i doceniają. Energia, która trafia do nich, wraca do niej ze zdwojona siłą. Rafał i Mirek są braćmi. Mimo napiętego koncertowego grafiku, znajdują czas na spełnianie się zawodowo. Są nauczycielami muzyki w przedszkolach. Swoją edukację muzyczną rozpoczęli w ostrowieckiej szkole muzycznej pierwszego stopnia.

Zespół Champion pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, jednak ich obecnym miejscem zamieszkania jest Warszawa. Muzycy nie zaprzeczają, że w Warszawie łatwiej znaleźć im miejsca do koncertowania, tworzenia czy nagrywania muzyki. Mimo to, nie ukrywają swojego miejsca pochodzenia. Mają sentyment do Ostrowca i pragną, by ich twórczość pomogła w promocji tego niezwykle malowniczego miejsca.

Teksty piosenek, które prezentuje grupa Champion są autorskim dziełem artystów. Piszą je wspólnie i choć zdarzają się ciężkie chwile, zawsze znajdują kompromis, który pozwala im się dogadać. Słowa do utworów powstają w różnych miejscach, a czasami podczas nietypowych sytuacji.

Champion z dnia na dzień radzi sobie coraz lepiej na rynku polskiej muzyki tanecznej. Osiąga kolejne sukcesy, do których można zaliczyć między innymi obecność na bardzo dobrych pozycjach na znanej liście przebojów, emitowanej podczas audycji „Mimo wszystko gramy disco” w Radiu Kielce. Zespół cieszy się również wielką popularnością w serwisie YouTube, gdzie klipy do ich piosenek oglądane są nawet po kilkadziesiąt tysięcy razy. Grupa Champion może pochwalić się wygraną w półfinale ogólnopolskiego konkursu promującego disco polo i dance, organizowanego przez telewizję PoloTV. Prywatnym sukcesem wokalistki jest angaż w telewizyjnej produkcji, emitowanej w PoloTv, na temat muzyki disco polo: „Miłość w rytmie disco”. Co prawda, nie była to główna rola, ale Agnieszka miała przyjemność zagrać Agatę, przyjaciółkę jednej z czołowych bohaterek serialu.

Członkowie zespołu Champion są doskonałym dowodem na to, że marzenia się spełniają. Wielki talent, ciężka praca, nietuzinkowa osobowość i wspaniały kontakt z publicznością to idealny przepis na sukces. Każda wolna sekunda jaką masz jest warta, by posłuchać i zobaczyć jak mistrzowie muzyki disco polo sprawdzają się w akcji.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 30 Dziś « 1 001 113 Odwiedzin