./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Etna.
  • 302
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Etna

 
Etna, to pseudonim artystyczny utalentowanej wokalistki disco polo, która w rzeczywistości nazywa się Joanna Kaczanowska. Piosenkarka na rynku muzycznym funkcjonuje od 2002 roku, kiedy to ukazała się jej pierwsza płyta pt. Lawa.
Etna posiada wykształcenie kierunkowe, bowiem ukończyła Liceum Muzyczne w klasie śpiewu i perkusji, a wcześniej Państwowe Ognisko Baletowe.
Wokalistka sama pisze teksty piosenek, które ukazują się na jej płytach. Oprócz tego większość strojów scenicznych jest jej własnego projektu. Etna bardzo dba o każdy szczegół swojego występu zarówno pod względem muzyki, jak i wyglądu. By każdy występ był perfekcyjnie przygotowany, Etna uczęszcza do szkoły tańca Fair Play Crew doskonaląc swoje ruchy sceniczne.

Do największych przebojów młodej wokalistki należą piosenki takie, jak: Niewolnica, Drań czy Żar słońca. Z tymi hitami Etna koncertowała po całej Polsce, jak i po kilku krajach zagranicznych. Ponadto teledyski do jej piosenek były i są nadal puszczane w największych muzycznych stacjach, a także w wielu rozgłośniach radiowych.

Etna to również laureatka wielu konkursów, np. konkursu przygotowanego przez radio Białystok na Piosenkę na antenę. Do tej nagrody pretendował utwór Mój Świat. Etna zdobyła również nagrodę Publiczności na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Kilka lat później na tym samym festiwalu została jej wręczona nagroda w kategorii Debiut Roku. Nowy album wokalistki ujrzał światło dzienne w 2008 roku. Krążek został zatytułowany Strzelec. Oprócz utworów w pełnych wersjach pojawiły się na mim także 3 utwory karaoke, a także 4 piosenki, które są coverami znanych hitów w innym wykonaniu. Kolejna płyta zatytułowana Anioł została wydana w 2011 roku. Z czasem Etna zaczęła się udzielać medialnie. Oprócz koncertów pojawiły się także propozycje wzięcia udziału w programach telewizyjnych, m.in. wokalistka ma na swoim koncie epizod w serialu Duch w dom, który był emitowany na antenie TVP1. Piosenkarka była także zapraszana do udziału w projektach innych znanych artystów, m.in. nagrała piosenkę i teledysk pt. Polski Bad Boy, dzięki inicjatywie zespołów Jorrgus oraz Focus.

Etna do współpracy przy nagrywaniu kolejnych płyt zaprosiła znakomitych tancerzy: Wojciecha Osiejewskiego oraz Michała Gawryluka, który do zespołu dołączył rok później.
Na stronie internetowej Etny można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące kariery muzycznej wokalistki oraz galerię, jak i pełną dyskografię.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 139 Dziś « 988 151 Odwiedzin