./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Dr Maniana.
  • 249
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Dr Maniana

 
Dr Maniana to tak naprawdę Zbyszek Lemański - popularny producent zespołów coverowych, który postanowił założyć autorski zespół wykonujący muzykę disco dance. Jak do tego doszło? W latach 90-tych Zbyszek Lemański był już założycielem i wokalistą popularnej grupy FUN-TASTIC, związanej z disco polo. Jeżeli coś raz się udało, musi się udać ponownie i tak właśnie w głowie artysty zaświtał pomysł na nowy zespół o nazwie Maniana.

W 2008 roku zespół miał swój oficjalny debiut teledyskiem do piosenki "Herbatka". W ówczesnym składzie, oprócz do dziś występujących Ani i Zbyszka, mogliście posłuchać DJ'ki Anny i zobaczyć tancerkę Izę. Mimo dużych planów, grupa nagrała tylko jeszcze jeden teledysk i rozeszła się w różne strony. Po roku ciszy Zbyszek Lemański wrócił z nowym składem i nową nazwą: Dr Maniana. Nazwa zespołu, jak tłumaczy wokalista, powstała dzięki piosence "Ginekolog zielarz". Oprócz nazwy, cała oprawa zespołu zrobiła się "doktorska". Początkowe występy grupy wiązały się z wykonywaniem sporej ilości coverów znanych dance'owych zespołów z lat 90-tych, a to z powodu braku wystarczającej ilości piosenek autorskich. Świeża jeszcze grupa pojawiła się na Disco Hit Festiwalu w Kobylnicy i od razu została zauważona przez publiczność i wójta gminy, czego efektami były "Nagroda Publiczności i "Nagroda Wójta Gminy. Występ był zapowiedzią sukcesu zespołu.

Następne lata to nowe pomysły i ciągła praca nad rozwojem muzycznym grupy. W 2011 roku zespół wydał utwór 'Na bogato", który jak wspomina Zbyszek przenosi zespół trochę w inny świat. Po wielu koncertach i spotkaniach z fanami, rok 2015 to rozpoczęcie nowej ery dla Dr Maniana. Zespołowi w końcu udało się wydać debiutancką autorską płytę pod tytułem "Wiolu Wioletto". Na scenie, oprócz wokalistów Anny i Zbyszka, możecie także podziwiać piękne tancerki. Obecnie Dr Maniana zaczął współpracę z australijskim producentem i remikserem Xactly.

Dr Maniana posiada oficjalną stronę internetową. Znajdziecie na niej najświeższe informacje, historię zespołu, piosenki do odsłuchania, teledyski grupy, galerię, informacje dotyczące zbliżających się koncertów, linki do miejsc, w których można kupić płytę zespołu oraz czatroom. Na stronie znajdziecie także przekierowania do kont Dr Maninany na Facebooku, Instagramie, Tweeterze i Youtube.

Jako "doktorski" zespół Dr Maniana leczy przy pomocy muzyki i doskonałej zabawy. Chyba każdy chciałby być muzycznym pacjentem takich lekarzy.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
Łukaszekkk [04.01.2016]
Co to ma być ? Kiepski zespol
Łukaszekkk [04.01.2016]
Co to ma być ? Kiepski zespol
3 Online « 24 Dziś « 1 001 107 Odwiedzin