./tresc/zespol_informacje.php./include/site_tools/_site_template_2_COL.php
  • 0
    Głosów dla
    Letni Chamski Podryw.
  • 229
    Słuchacze

    radia Disco Polo

Letni Chamski Podryw

 
Letni, chamski podryw, słowa te mało komu kojarzą się z muzyką, jednak ci, dla których priorytetem jest dobra zabawa do białego rana, z pewnością nie raz słyszeli ich kawałki i doskonale zdają sobie sprawę, że jest to grupa, na piosenki której zawsze warto czekać przy okazji każdej szalonej imprezy.

LCHP, bo właśnie w ten sposób założyciele grupy w skrócie zapisują nazwę swojego zespołu, powstał w 2009 roku w Kielcach. Sami twórcy twierdzą, że utwory, które piszą należą do gatunków z pogranicza popu oraz hip-hop’u. Podkreślają również, że jedną z najważniejszych cech ich muzyki jest zabarwienie humorystyczne.

Głównymi wokalistami oraz rzecz jasna założycielami Letniego, chamskiego podrywu jest dwóch przystojnych i młodych mężczyzn. Maciej Canton aka Lil Antonio Piotrowski oraz Dawid Anton aka Young Canton Antonkiewicz. Pierwszy zajmuje się muzyką od 2002 roku natomiast drugi od 1999. Pierwsze kompozycje na premierowy mały krążek chłopaków noszący tytuł „Letni Chamski Podryw” zostały nagrane już w roku 2007. Pomysł na całą płytę, nazwę zespołu i aranż powstał niezwykle spontanicznie, a mimo to premiera ich teledysku do piosenki „Czinkłaczento”, która odbyła się 1 listopada 2009 roku na zawsze zmieniła sposób postrzegania muzyki humorystycznej w całym Internecie.

Oficjalny album LCHP ukazał się 12 lutego 20011 roku i nosił, jak zwykle zresztą dość kontrowersyjną nazwę „Oranżada, koleżanki, petardy”. Największą popularność grupa zdobyła oczywiście w Internecie. Zamieszczone na kanale YouTube klipy zostały kliknięte i obejrzane ponad 60 000 000 razy! Najbardziej znanymi przebojami grupy, oprócz tych wymienionych wyżej, są: „Pupa”, „8 cud”, „Zielony PKS”, „Sexualnie niebezpieczni”, „Antykoncepcja”, „Gwizdek”, „Winda”, „Tylko hit na lato”.

Letni, chamski podryw może pochwalić się dwoma długogrającymi płytami i występami w wielu programach telewizyjnych. Gościł u Szymona Majewskiego w TVN, w programie Rytm Miasta nadawanym przez stację TVN Warszawa, Panoramie w TVP2, Studiu weekend na Polsacie, czy W trasie stacji TTV. LCHP pokazał się także w programie Kilerskie Karaoke na Eska TV, zaśpiewał na scenie sylwestrowej w Warszawie, a ich największym sukcesem telewizyjnym był udział w Must be the Music znanej produkcji Polsatu, gdzie mimo braku zainteresowania ze strony jurorów chłopcy wygrali w głosowaniu na Facebook’u, które obejmowało wszystkich uczestników edycji, zgarniając aż 34% głosów.

Wokaliści zapraszają na swoją oficjalna stronę www.letnichamskipodryw.pl, gdzie będziecie mogli znaleźć więcej informacji na ich temat. Są tam zamieszczone również ich klipy oraz wiadomości na temat zbliżających się z udziałem grupy koncertów.

Mimo tego, że założyciele grupy Letni, chamski podryw podkreślają, że niezwykle ważna w ich muzyce jest duża dawka dobrego humoru i często parodiują największe hity, swoją pracę traktują poważnie i zrobią wszystko by czas spędzony przy ich muzyce był tym, który pamięta się i wspomina przez długi czas.

Dodaj Komentarz
Imię Nazwisko/pseudonim
Treść Komentarza
2 Online « 22 Dziś « 1 001 105 Odwiedzin